אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיפה: השכרת רכב חשמלי - עוד השנה צילום: יצרן

חיפה: השכרת רכב חשמלי - עוד השנה

עיריית חיפה חתמה על הסכם עם חברת CAR2GO להפעלה השירות שיכלול כ-50 מכוניות, ככל הנראה מדגם מיצובישי IMIEV

22.03.2016, 14:53 | תומר הדר

עיריית חיפה חתמה על הסכם עם חברת CAR2GO להפעלה של שירות השכרת רכב חשמלי בעיר.

במסגרת ההסכם תספק CAR2GO כ-50 רכבים חשמליים ויוקמו עבורם 50 עמדות טעינה שיפרסו בחמישה מוקדים בעיר. המשתמשים ברכבים יוכלו לאוספם בנקודה אחת ולהחזירו בכל אחת מעמדות ההטענה הפזורות בעיר.

בימים הקרובים יפגשו נציגי החברה עם הצוות המקצועי של העירייה הכולל מהנדסים ואנשי תפעול במטרה להכין מפה של תחנות הטענה לרכבים ברחבי העיר. עמדות ההטענה יוקמו ע"י חברת חשמל אשר התחייבה להקימן בתוך חצי שנה.

נקודת הטענה של רכב חשמלי (בנורבגיה), צילום: קרלוס בריאנט נקודת הטענה של רכב חשמלי (בנורבגיה) | צילום: קרלוס בריאנט נקודת הטענה של רכב חשמלי (בנורבגיה), צילום: קרלוס בריאנט

תושבי העיר אשר יהיו מנויים לשירות יוכלו באמצעות כרטיס אשראי שיונפק להם במיוחד, לעשות שימוש ברכבים בכל עת וללא הגבלה על פי תעריף שעתי שייקבע בתקופה הקרובה.

עלותו של הפרוייקט מוערכת בכ-10 מיליון שקל. בחודש הקרוב אמורים הצדדים לחתום על הסכם במטרה להפעיל את מערך השירות כבר בתקופה הקרובה. שירות הרכבים החשמליים יקטין את הצורך במכונית נוספת בקרב תושבי העיר ויפחית משמעותית את זיהום האוויר ממכוניות פרטיות. על פי הערכות, המכוניות אשר צפויות לשמש את CAR2GO יהיו מכוניות מיצובישי IMIEV.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", החברה מבצעת זה מספר חודשים ניסויים במיצובישי זו, שיובאה ארצה בכמויות מצומצמות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
בושה וחרפה!!! יונה יהב שוב נגד התושבים. עירייה בריונית מפקיעה חניות
המכוניות הללו לא יביאו לשום שינוי. שינוי יבוא בדרכים אחרות כמו לחייב מוניות להנעה חשמלית. העירייה הבריונית מפקיעה חניות על ימין ועל שמאל. היום הפקיעו שתי חניות ברחוב שימקין. זה אחד הרחובות הבעייתיים ביותר בעיר מבחינת חנייה, ולפני שנה לאחר ״שיפוץ״ הרחוב העירייה הבריונית הקטינה את מספר החניות ב-10-15. נמאס כבר מעיריית חיפה ונמאס מיונה יהב. תרדו כבר מהחיים שלנו קרציות.
יואב מרחוב שימקין  |  25.09.17
11.
מקומות חנייה שהופקעו לטובה החברה היזמית
בשכונת ורדיה נתפשו באגרסיביות לפחות 4 מקומות חנייה ציבורית. באזור זה לכל משפחה יש לפחות 2 רכבים ומצוקת החניה בחגים ובערבי חג ושבת ממש בלתי נסבלת. צריך תחבורה ציבורית טובה ולא עוד אפשרויות לנהיגה בכלי רכב כלשהם. זאת הפקעה לטובת חברה רווחית.
מירה  |  22.09.17
10.
ואת מי זה ישמש בדיוק? הרי תושבי העיר
ואת מי זה ישמש בדיוק? הרי תושבי העיר כבר בעלי רכבים פרטיים כי התחבורה הציבורית בעיר לקראת קריסה אחרי שהשקיעו במטרונית וכל יתר הקוים האריכו, ביטלו וציפפו כדי לדחוף בכח את הציבור לאוטובוס המטרונית האיטי.. איטי יותר מאגד כשאגד נסע בנת"צ!! מה הבולשיט היחצני הזה של 50 מכוניות? התיירים גם באים באוטובוסים ועוזבים מיד לנצרת ולטבריה
Palmtree  |  26.06.16
לכל התגובות