אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות הפלסטינית תמנע כניסת מוצרי מזון ישראליים צילום: אי פי איי

הרשות הפלסטינית תמנע כניסת מוצרי מזון ישראליים

לפי ההחלטה תיאסר כניסת מוצרי תנובה, שטראוס, טרה, זוגלובק ויפאורה-תבורי. זאת בתגובה לאיסור הישראלי להכניס מוצרי חלב ובשר מתוצרת חברות פלסטיניות, בטענה כי אינם עומדים בתקן הישראלי

22.03.2016, 17:20 | דורון פסקין
בישיבה שנערכה ביום שלישי החליטה ממשלת הרשות הפלסטינית לאסור שיווק מוצרי מזון ומשקאות מתוצרת ישראלית. ההחלטה הפלסטינית מגיעה בתגובה למניעת כניסת מוצרי חלב ובשר מתוצרת חמש חברות פלסטיניות לשטחי ישראל בטענה כי הם אינם עומדים בתקן הישראלי. האיסור הישראלי נכנס לתוקף מוקדם יותר החודש.

לפי ההחלטה הפלסטינית מהיום, תיאסר כניסת מוצרי החברות הבאות לשטחי הרשות הפלסטינית: תנובה, שטראוס, טרה, זוגלובק ותפוזינה (יפאורה-תבורי). הפלסטינים איימו בשבוע שעבר כי ינקטו צעדי ענישה כנגד המוצרים הישראלים. עובדי החברות הפלסטיניות שכניסת מוצריהן לישראל נאסרה אף ערכו הפגנת מחאה בראמאללה בשבוע שעבר וטענו כי האיסור הישראלי עלול להביא לקריסתן הכלכלית. ראשי החברות הפלסטיניות הללו טענו כי אם ההחלטה הישראלית לא תשונה, הפסדן יגיע למיליארד שקל בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

השוק ברמאללה (ארכיון), צילום: בלומברג השוק ברמאללה (ארכיון) | צילום: בלומברג השוק ברמאללה (ארכיון), צילום: בלומברג

ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה, הצהיר היום כי האיסור הישראלי להכנסת מוצרים פלסטינים לשטחי ישראל כולל מזרח ירושלים הוא עוד ניסיון של ישראל "לבודד" את ירושלים המזרחית מהשטחים וכן להשיג "מונופול" על השוק הפלסטיני.

ניסיונות בעבר להחרים תוצרת ישראלית בשטחים לא צלחו ונשארו ברמה ההצהרתית בלבד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות