אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל טורניר הטניס BNP פאריבה התפטר בגלל הערות שובניסטיות צילום: איי אף פי

מנכ"ל טורניר הטניס BNP פאריבה התפטר בגלל הערות שובניסטיות

ריימונד מור התפטר אמש מתפקידו בעקבות דבריו מעוררי המחלוקת בנוגע לטניס הנשים, ולפיהם השחקניות הן בנות מזל בזכות הצלחת משחק הגברים

22.03.2016, 19:28 | שירות כלכליסט

ריימונד מור התפטר אמש (ב') מתפקידו כמנכ"ל טורניר הטניס BNP פאריבה, בעקבות דבריו מעוררי המחלוקת בנוגע לטניס הנשים.

קראו עוד בכלכליסט

לארי אליסון, הבעלים של הטורניר מסר בהצהרה כי מור פורש מתפקידו בשל הדברים. "מוקדם יותר היום הייתה לי ההזדמנות לשוחח עם ריימונד מור. ריי הודיע לי על החלטתו להתפטר לאלתר מתפקידו כמנכ"ל ומנהל הטורניר. אני מבין לגמרי את ההחלטה". , צילום: בלומברג לארי אליסון, הבעלים של הטורניר מסר בהצהרה כי מור פורש מתפקידו בשל הדברים. "מוקדם יותר היום הייתה לי ההזדמנות לשוחח עם ריימונד מור. ריי הודיע לי על החלטתו להתפטר לאלתר מתפקידו כמנכ"ל ומנהל הטורניר. אני מבין לגמרי את ההחלטה". | צילום: בלומברג לארי אליסון, הבעלים של הטורניר מסר בהצהרה כי מור פורש מתפקידו בשל הדברים. "מוקדם יותר היום הייתה לי ההזדמנות לשוחח עם ריימונד מור. ריי הודיע לי על החלטתו להתפטר לאלתר מתפקידו כמנכ"ל ומנהל הטורניר. אני מבין לגמרי את ההחלטה". , צילום: בלומברג

מור אמר כי נשים צריכות "ליפול על הברכיים ולהודות לאלוהים" על שברא שחקנים כמו רוג'ר פדרר ורפאל נדאל, שהעלו את הפופולאריות של המשחק. לטענתו, נשים הן "בנות מזל" על הכסף שהן מרוויחות, הנובע ברובו מההצלחה של משחק הגברים.

לארי אליסון, מייסד אוראקל והבעלים של הטורניר, מסר בהצהרה כי מור פורש מתפקידו בשל הדברים. "מוקדם יותר היום הייתה לי ההזדמנות לשוחח עם ריימונד מור. ריי הודיע לי על החלטתו להתפטר לאלתר מתפקידו כמנכ"ל ו הטורניר. אני מבין לגמרי את ההחלטה".

מור פרסם אף הוא הצהרה. "הדברים שאמרתי על סבב הנשים (WTA) היו בטעם רע ושגויים. אני מצטער על מה שאמרתי, ומתנצל בפני כל השחקניות. הגמר של הנשים שיקף את החוזק של השחקניות במיוחד סרינה ויליאמס וויקטוריה אזרנקה, וה-WTA כולו. שוב, אני מתנצל מעומק הלב על הדברים".

אליסון ניצל את הבמה והודה לשחקניות. "אני רוצה להודות באופן אישי לכל השחקניות הנהדרות, שנלחמו במשך שנים רבות כל כך כדי להשוות את כספי הזכייה בטניס. ואני רוצה לברך אותן על ההצלחה שלהן".

ויליאמס העבירה ביקורת נוקבת על דבריו של מור. "יש רק דרך אחת לפרש את המונח 'תרדו על הברכיים', שהוא פוגעני מספיק גם ככה, ו'תודו לגבר'. אנחנו כנשים עברנו דרך ארוכה. אין שום סיבה שניפול על הברכיים בשום שלב".

שחקן הטניס המוביל נובאק ג'וקוביץ' סיבך עצמו גם כן, כשאמר שלהערכתו הגברים צריכים להרוויח יותר בכספי זכייה מהשחקניות, בשל הפופולאריות הגדולה יותר שלהם.

הנקודה שמור וג'וקוביץ' מצליחים שניהם לפספס היא שהגברים קרוב לוודאי מרוויחים יותר כסף הודות לכך שהם משחקים לצד הנשים. קחו לשם השוואה את כספי הזכייה בכל אחד מטורנירי הגרנד סלאם של הטניס לעומת הפרסים המחולקים לזוכים בכל אחד מטורנירי הגולף המרכזיים.

ההבדל הוא שהנשים בטניס משחקות לצד הגברים בטורניר הגרנד סלאם, ורשתות השידור משלמות עבור הזכויות לשדר את כל הטורניר, הן הגברים והן הנשים, כולל כל הכוכבים הנלווים. זה הוביל לכך שכספי הזכייה מחולקים באופן שווה בין גברים ונשים.

זה לא המקרה בגולף, שם הגברים והנשים משחקים בטורנירים נפרדים. כתוצאה מכך, שווי זכויות השידור בין הטורנירים של הגברים והנשים שונה באופן מהותי.

המצב הזה עוד יכול להשתנות. שותפות שנחתמה לאחרונה בין סבב PGA וה-LPGA פתח את האפשרות ששני הסבבים יתקיימו בו זמנית באותו מקום. אם הדבר אכן יצא לפועל, יעלה השווי של הטורנירים, וקרוב לוודאי סכומי הכסף שירוויחו הנשים והגברים יגדלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות