אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל בעקבות אובמה: ענקית הטכנולוגיה תתחיל לפעול בקובה צילום: איי אף פי

גוגל בעקבות אובמה: ענקית הטכנולוגיה תתחיל לפעול בקובה

החברה מתכננת להציג תערוכה של מוצריה ושירותיה במוזיאון בהוואנה, ובהמשך תתחיל להזרים למדינה בהדרגה טכנולוגיות ומוצרים חדשים שהיא מציעה

23.03.2016, 11:48 | עומר כביר
גוגל באה לקובה: ענקית הטכנולוגיה תפעל להביא את מוצריה ולבסס חיבור אינטרנט מהיר בקובה, על רקע הפשרת היחסים האחרונה בינה לבין ארה"ב – כך הודיעה החברה בפוסט שפרסמה השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

בשלב הראשון, מדובר בצעד סמלי במסגרתו תשלח החברה לקובה דגמים של מחשבי כרומבוק ושל ערכות המציאות המדומה שלה Cardboard, וכן מוצרים אחרים. אלו יוצגו במוזיאון בהוואנה ויחוברו לאינטרנט באמצעות הספק הממשלתי המקומי.

גוגל קארדבורד. יככבו בתערוכה גוגל קארדבורד. יככבו בתערוכה גוגל קארדבורד. יככבו בתערוכה

"אנחנו מקווים שהתצוגה הזו תאפשר למבקרים בעלי גישה מגובלת לאינטרנט לגלוש ברשת ולאתר מידע", כתבה החברה. "אנחנו נרגשים במיוחד מכך שילדים בקובה יוכלו לחוות מציאות וירטואלית ולחקור מקומות בכל העולם, כמו ילדים במדינות אחרות".

לדברי החברה, מדובר רק בצעד ראשון שנועד להדגים את האפשרויות העתידיות. "במקביל, אנחנו בוחנים דרכים להרחיב ולשפר את אפשרויות הגישה לרשת בקובה, ואולם מדובר עדיין במהלך שנמצא בשלביו הראשונים. טכנולוגיות חדשות וגישה טובה יותר לרשת יכולות לעזור לאנשים בחיי היומיום שלהם. אנחנו מקווים שתהיה לנו הזדמנות להציע יותר שירותים בקובה בעתיד".

זו אינה הפעילות הראשונה של גוגל בקובה. ב-2014 השיקה החברה במדינה את כרום, גוגל פליי ושירותי האנליטיקס שלה. בינואר 2015, אחרי שנשיא ארה"ב ברק אובמה החל בהפשרת היחסים עם המדינה, הצטרף אליהם גם הטולבר של החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות