אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמה בשוק הטלוויזיה: yes רוצה מהדורת חדשות עצמאית

מלחמה בשוק הטלוויזיה: yes רוצה מהדורת חדשות עצמאית

במכתב ששלח מנכ"ל yes למנכ"ל משרד התקשורת הוא דרש כי יאפשרו להם לשדר פרסומות. בכך מאותתת חברת שידורי הלוויין כי היא לא חוששת להעביר את המאבק עם הערוצים המסחריים למגרש שלהם

23.03.2016, 12:26 | אלירן מלכי

במכתב ששלח אתמול (ג') מנכ"ל yes רון אילון למנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, העומד בראש הוועדה להסדרת שידורי הטלוויזיה, ביקש אילון שיתאפשר לyes להקים מהדורת חדשות עצמאית. זאת כחלק מהמלחמה המתוקשרת בין חברות הכבלים והלוויין לערוצים המסחריים (זכייניות ערוץ 2 קשת ורשת וערוץ 10).

בנוסף דורשים ב-yes לאפשר להם גם שידורי פרסומות כמקובל בעולם ואפשרות להיות בעלים של ערוץ מסחרי. בכך מאותתת yes כי היא לא חוששת להעביר את המאבק עם הערוצים המסחריים למגרש הביתי שלהם ולפגוע להם בבטן הרכה של שידורי החדשות.

תמר איש שלום במהדורת החדשות של ערוץ 10. yes נושפת בעורפם, צילום: ענבל מרמרי תמר איש שלום במהדורת החדשות של ערוץ 10. yes נושפת בעורפם | צילום: ענבל מרמרי תמר איש שלום במהדורת החדשות של ערוץ 10. yes נושפת בעורפם, צילום: ענבל מרמרי

אילון שלח את המכתב בעקבות "לחץ פוליטי כבד" כהגדרתו, של הערוצים המסחריים ודרישתם לקבל לידיהם את ניהול "עידן פלוס" המאפשר את קליטת הערוצים המסחריים לצד ערוצי רשות השידור והכנסת בעלות חד פעמית וללא צורך בחיבור קבוע לכבלים או ללוויין.

אילון כתב לפילבר בין היתר כי "דרישה זו של הערוצים המסחריים מנוגדת לעקרונות יסוד בנוגע לצורך במניעת בעלויות צולבות ובהעצמתו של מתחרה אחד על חשבון כלל השוק" והוסיף "כוחם הפוליטי והתרבותי של הערוצים המסחריים ומידת השפעתם על סדר היום הציבורי הם מהחזקים בעולם המערבי. השליטה – הכמעט בלעדית - על שידור חדשות נותנת להם כוח בל יתואר. והנה, עתה, הם מבקשים גם לנכס לעצמם אפיקי שידור נוספים, כדי לבסס את אחיזתם והשפעתם על הקהל בישראל ולגבות כסף מהגופים שעל גבם נצבר כוח זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות