אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל רוצה שתבצעו חיפושים מהסמארטפון אז היא מפתחת מקלדת ל-iOS צילום: גוגל

גוגל רוצה שתבצעו חיפושים מהסמארטפון אז היא מפתחת מקלדת ל-iOS

אפליקציית המקלדת של גוגל ל-iOS תכלול כמה תכונות שלא קיימות במקלדת המובנית של המכשירים ומטרתה להגדיל את מספר החיפושים שמבצעים משתמשים במובייל

23.03.2016, 16:55 | עומר כביר

גוגל מפתחת אפליקציית מקלדת ל-iOS, כדי להנגיש למשתמש את מנוע החיפוש ושירותים אחרים של החברה – כך לפי דיווח של אתר The Verge.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי מקורות, המקלדת מפותחת מזה כמה חודשים ונבדקת על ידי עובדי החברה. היא עתידה לכלול כמה תכונות שאינן זמינות במקלדת המובנת של iOS (אך שניתן למצוא באפליקציות מקלדת אחרות), למשל הקלדה באמצעות מחוות מגע. כן תכלול המקלדת גישה מהירה למנוע החיפוש של גוגל ולחיפוש תמונות ותמונות GIF.

הרוב המוחלט של החיפושים נעשה מהדסקטופ הרוב המוחלט של החיפושים נעשה מהדסקטופ הרוב המוחלט של החיפושים נעשה מהדסקטופ

בגוגל מקווים שהשקת המקלדת תעלה את מספר החיפושים שמבצעים משתמשים במובייל. לפי מחקרים שונים, היקף החיפושים במובייל נמוך משמעותית מזה שבמחשבים אישיים. זאת, מכיוון שחלק ניכר מהחיפושים מתבצע כתחליף להקלדת כתובת שירות מסוים, למשל פייסבוק או ג'ימייל – פעולה אותה אין צורך לבצע במובייל, שם הגישה לשירותים אלו מתבצעת באמצעות אפליקציות.

מדובר בבעיה בעבור גוגל, שחלק ניכר מהכנסותיה עדיין מגיע מהצגת פרסומות לצד תוצאות חיפוש. בחברה מקווים שהמקלדת ל-iOS תסייע בצמצום בעיה זו. אולם, לשם כך תצטרך החברה להתגבר על בעיות מהן סובלות אפליקציות מקלדת צד שלישי אחרות למכשירי המובייל של אפל, ובהן איטיות ובעיות ביצועים נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות