אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לבריכה, תערוכה צילום: גיא יחיאלי

בדרך לבריכה, תערוכה

יריד ענק בהונג קונג, סניף חדש למטרופוליטן בניו יורק וגם אמנות ביערות הכרמל

24.03.2016, 08:23 | רעות ברנע

חללים חדשים להצגת אמנות הם תמיד בשורה משמחת, בעיקר לאור העובדה שהעשייה האמנותית בארץ פורייה מאוד אך אכסניות התצוגה מעטות. בשבועות האחרונים נוספו שלושה חללים שיציגו אמנות ברחבי הארץ. הראשון הוא מיזם "ארט יערות הכרמל" שהושק בשבוע שעבר באחוזת הבריאות והספא שבמרומי ההר הירוק.

הוא מבוסס על תערוכה קבוצתית גדולה תחת השם "המשולש" הדנה ביחסי הגומלין שבין אדם, טבע וחללים פנימיים. אתר הנופש מצטרף לטרנד נוכחי של בתי מלון המתהדרים ביצירות אמנות בחללים הציבוריים ובחדרים, ובין הבולטים שבהם "ארטפלוס", "מרינה", "רויאל ביץ'" ו"אלמא". ביערות הכרמל מציגים כ־30 אמנים ישראלים עכשוויים ובהם שרון גלזברג, אדם שר וטל אמיתי־לביא. היצירות, במגוון מדיות, שנפרסו על פני המפלסים השונים, עומדות כולן למכירה.

החלל השני שבא עלינו לטובה נמצא גם הוא בצפון, במכללת אורנים שבקריית טבעון. החלל, שנקרא "מוזה 42", ינוהל על ידי האמנים פריד אבו שקרה ועידית לבבי גבאי, ויציג עבודות נבחרות של סטודנטים במסלול התוכנית להוראת מדעי הרוח בגישה רב־תחומית לתואר שני. וגם התל־אביבים זוכים במרחב תצוגה חדש: בית הצעירים משיק את גלריה מזא"ה 9, שתציג בשנה הקרובה תערוכות יחיד של עשרה אמנים נבחרים. ביניהם אפשר למצוא את דוד בודזיק, יורם קפלן והדס גלבוע.

סניף חדש למוזיאון המטרופוליטן , באדיבות:  the Metropolitan Museum of Art סניף חדש למוזיאון המטרופוליטן | באדיבות: the Metropolitan Museum of Art סניף חדש למוזיאון המטרופוליטן , באדיבות:  the Metropolitan Museum of Art

מטרופוליטן, תתחדש. לפני כשנה השיק מוזיאון וויטני הניו־יורקי את הבניין החדש שלו על גדות המים, ומשכנו הקודם נותר מיותם. אך לא לאורך זמן: השבוע נחנך בבניין שבאפר איסט סייד סניף חדש של מוזיאון המטרופוליטן הוותיק והיוקרתי תחת השם "Met Breuer" (על שם האדריכל שעיצב את הבניין).

עד כה היה ידוע המטרופוליטן (או בקיצור, ה"מט") כמוזיאון שמציג בעיקר תערוכות העוסקות בהיסטוריה של האמנות. הסניף החדש יוקדש בעיקר להצגה של אמנות מודרנית ועכשווית. התערוכה הראשונה שנפתחה בו בסוף השבוע שעבר נקראת "Unfinished" ומציגה 200 עבודות מתקופת הרנסנס ועד היום שנשארו בלתי גמורות — במתכוון או לא. הביקורות, כמובן, לא מאחרות לבוא. ב"ניו יורקר" מהללים וכותבים שמדובר בתערוכה מצוינת, בעוד "הניו יורק טיימס" מגדיר את ההחלטה לפתוח דווקא בתערוכה זו כמהלך זהיר ולא אמיץ.

עבודה של האמן שרון גלזברג , צילום: גיא יחיאלי עבודה של האמן שרון גלזברג | צילום: גיא יחיאלי עבודה של האמן שרון גלזברג , צילום: גיא יחיאלי

תוצרת הונג קונג. יריד ארט באזל הונג קונג ייפתח היום למשך סוף השבוע הקרוב. מדובר ביריד לוויין של ארט באזל, יריד האמנות החשוב בעולם, המתקיים מדי שנה בשוויץ. מלבד הגלריות ממדינות המזרח הרחוק, מציגות ביריד ההונג־קונגי גם מיטב הגלריות והאמנים מרחבי העולם. לצד 239 הגלריות המסחריות שיציבו ביריד את ביתניהן, יתקיימו כמדי שנה גם אירועי אמנות ייחודיים, הקרנת סרטים, הרצאות, פאנלים ופרויקטים מוזמנים של אמנים נבחרים. במקביל ליריד נפתחות בהונג קונג גם תערוכות עצמאיות ש'ירכבו' על גל המבקרים הגדול שיפקוד אותה בימים הקרובים. אחת המסקרנות היא תערוכת היחיד של האמנית טרייסי אמין, בין הנשים האמניות המצליחות בעולם בימינו, שתציג בסניף ההונג־קונגי של גלריה "White Cube" תערוכה של ציורים חדשים תחת השם "בכיתי כי אני אוהבת אותך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות