אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
yes במגעים עם Fox להקמת ערוץ חדשות

yes במגעים עם Fox להקמת ערוץ חדשות

חברת הלוויין, שנאבקת בדרישת הערוצים המסחריים לקבלת תשלום עבור שידוריהם, במגעים עם חברת החדשות להקמת ערוץ ישראלי שישדר 24 שעות

24.03.2016, 10:20 | אלירן מלכי
חברת yes החלה במגעים עם חברת Fox news בכדי לפתוח שלוחה בישראל, ולשדר חדשות בעברית לאורך כל היום. כך נודע ל"כלכליסט". אם המהלך ייצא לפועל, יהיה מדובר בערוץ החדשות הישראלי היחיד שיפעל במתכונת ערוצי חדשות בינלאומיים.

העניין הגובר של חברת הלוויין בחדשות מגיע על רקע המאבק מול הערוצים המסחריים (זכייניות ערוץ 2 קשת ורשת, וערוץ 10), שדורשים תשלום מ־HOT ו־yes תמורת שידוריהם. בתגובה, ביקשו חברות הכבלים והלוויין לקבל לידיהן את ניהול ערוצי עידן פלוס תמורת ויתור על ההקלות בהפקות המקור שהציעה ועדת פילבר, בראשות מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר. בנוסף לכך, yes מבקשת מהוועדה לאפשר לה גם לשדר פרסומות ולקבוע בעצמה את מספר האפיק שהיא מנפקת לערוצים המסחריים.

אולפן בחירות של Fox news , צילום: איי אף פי אולפן בחירות של Fox news | צילום: איי אף פי אולפן בחירות של Fox news , צילום: איי אף פי

במסגרת התוכנית המתגבשת, yes יגייסו אנשי צוות לכל התפקידים השונים של הערוץ, הן בצד הטכני והן בצד התוכן, לטובת תפעולו. במסגרת הזרוע של Fox news בישראל, yes תוכל לשלב דיווחים מכל העולם ולהיעזר בכתבי Fox news הפרושים בעולם, ולהפך — Fox news תוכל להיעזר בכתבי הבית של yes. כמו כן, מעבר לפרשנויות מחו"ל וסיקור עדכני של אירועים אקטואליים, הערוץ החדש יוכל לשדר גם כתבות מוכנות בנושאים מגוונים שיתורגמו לעברית.

במכתב ששלח מנכ"ל yes, רון אילון, לפילבר נכתב כי הערוצים המסחריים מפעילים "לחץ פוליטי כבד" ודורשים לקבל לידיהם את ניהול עידן פלוס המאפשר את קליטת הערוצים המסחריים לצד ערוצי רשות השידור. אילון כתב לפילבר בין היתר כי "דרישה זו של הערוצים המסחריים מנוגדת לעקרונות יסוד בנוגע לצורך במניעת בעלויות צולבות ובהעצמתו של מתחרה אחד על חשבון כלל השוק", והוסיף "כוחם הפוליטי והתרבותי של הערוצים המסחריים ומידת השפעתם על סדר היום הציבורי הם מהחזקים בעולם המערבי. השליטה — הכמעט בלעדית — על שידור חדשות נותנת להם כוח בל יתואר. והנה, עתה, הם מבקשים גם לנכס לעצמם אפיקי שידור נוספים, כדי לבסס את אחיזתם והשפעתם על הקהל בישראל ולגבות כסף מהגופים שעל גבם נצבר כוח זה".

כדי ש־yes תפתח את ערוץ החדשות המסחרי שלה, היא חייבת להתגבר על שתי משוכות עיקריות — חוק התקשורת ומועצת הכבלים והלוויין. החוק מונע מחברות הכבלים והלוויין לשדר מהדורת חדשות ובכדי לעשות זאת, יש לבצע תיקוני חקיקה. בנושא זה חשוב לציין כי עמדת משרד התקשורת, והעומד בראשו ראש הממשלה בנימין נתניהו, היא ריבוי הפלורליזם בתקשורת והבעת דעות מרובות. לאחר תיקון החקיקה, מועצת הכבלים והלוויין תצטרך לכנס את המועצה וככל הנראה תאשר את הערוץ עם חידוד מחויבויות תוכן מסוימות.

מזכייניות ערוץ 2, קשת ורשת, ומערוץ 10, לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות