אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן הגידור Starboard מעוניינת להחליף את כל הדירקטוריון של יאהו צילום: בלומברג

קרן הגידור Starboard מעוניינת להחליף את כל הדירקטוריון של יאהו

הקרן שמחזיקה ב-1.7% ממנית יאהו מודאגת מהאופן שבו מנהל הדירקטוריון את המהלכים למכירת פעילות הליבה וסבורה שהוא כשל בתפקידו. היא צפויה להכריז על 9 מועמדים חדשים מטעמה

24.03.2016, 11:04 | עומר כביר

קרן הגידור Starboard Value פותחת במהלך להחלפת כל דירקטוריון יאהו, ומתכננת להכריז מאוחר יותר היום על 9 מועמדים לדירקטוריון מטעמה – כך לפי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל". הקרן, שמחזיקה ב-1.7% ממניות יאהו כבר קראה בעבר להדחתה של המנכ"לית מאריסה מאייר.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב ששלחה הקרן, ושהגיע לידי העיתון, נטען שדירקטוריון והנהלת הפורטל המקרטע לא עמדו בהבטחותיהם פעם אחר פעם, ושאין לסמוך עליהם בקבלת החלטה בשאלה האם יאהו צריכה להישאר חברה עצמאית.

מאריסה מאייר. תוכנית שאפתנית, צילום: איי פי מאריסה מאייר. תוכנית שאפתנית | צילום: איי פי מאריסה מאייר. תוכנית שאפתנית, צילום: איי פי

המהלך נעשה על רקע החלטת דירקטוריון יאהו לבצע ספין-אוף הפוך, במסגרתו תיפרד החברה מכל פעילות האינטרנט והשירותים שלה ותישאר עם האחזקות בעליבאבא בלבד. במקביל, מאייר יצאה במהלך שאפתני ליישום תוכנית אסטרטגית שאמורה להביא למהפך בפעילות הליבה של יאהו.

עם זאת, בסטארבורד סבורים שמהלך של מהפך ביאהו יהיה קשה במיוחד, ומאמינים שיש מספר רוכשים רציניים לפעילות הליבה. לפי המכתב, מנהלי הקרן סבורים מודאגים מהאופן שבו מנהל הדירקטוריון את המהלכים למכירת פעילות הליבה, שנמצאים עדיין בשלבים מוקדמים, ומכך שלנציגי הקרן לא ניתן קול בתהליך.

סטארבורד פתחו במהלך אחרי שבועות של דיונים עם הדירקטוריון במטרה למנוע קרב פרוקסי. ואולם, החלטה מפתיעה לשנות את הרכב הדירקטוריון עצרה מגעים אלו בחריקת בלמים. כעת מקווים בקרן למנות לדירקטוריון נציגים מטעמם, ובהם מנכ"ל הקרן ג'פרי סמית, מנכ"ל MokaFive ואיש אפל לשעבר דייל פולר, ויו"ר מו"ל העיתונות טריביון, אדי הארטנסטיין.

שני הצדדים צפויים עתה לפעול מול בעלי המניות האחרים במאמץ לגייס את תמיכתם, כאשר ההצבעה המכרעת עתידה להתקיים בוועידת בעלי המניות השנתית, שלרוב נערכת ביוני.

יאהו סירבה להגיב לדיווח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות