אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה בעידן לוקסי: סקיילקס סיימה רבעון בלי הפסד בשורה התחתונה צילום: עמית שעל

לראשונה בעידן לוקסי: סקיילקס סיימה רבעון בלי הפסד בשורה התחתונה

חברת מכשירי הסלולר חתמה את הרבעון הרביעי עם רווח נקי של 5.3 מיליון שקל - למרות ירידה בהכנסות מאז החלפת השליטה ברבעון הראשון

24.03.2016, 15:34 | גיל קליאן

האם סקיילקס מתחילה להתייצב תחת הבעלים החדש, לפידות של יעקב (לוקסי) לוקסנבורג? מדו"חות החברה לסיכום שנת 2015 שפורסמו אתמול (ד') בשעות הערב, עולה כי החברה רשמה רווח נקי ברבעון הרביעי - אחרי 2 רבעונים של הפסד.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הרבעון הראשון של 2015 הגיעה סקיילקס להסדר חוב כואב מול מחזיקי האג"ח שלה. כחלק מאותו הסדר עברה השליטה בחברה מידי אילן בן דב ללפידות, שהיתה המחזיק הפרטי הגדול ביותר באג"ח של סקיילקס. כך, הפך הרבעון השני של 2015 לרבעון ראשון "נקי" של פעילות תחת הבעלים החדשים.

סקיילקס מייבאת לישראל מכשירי סלולר וטאבלטים של סמסונג, אך היא אינה מוכרת אותם באמצעות חברות הסלולר. את המכשירים של חברות הסלולר מוכרת סמסונג ישירות, בעוד סקיילקס מתחרה בשוק הפתוח של חנויות הסלולר ורשתות האלקטרוניקה.

מי שעקב אחרי תוצאות החברה תחת לפידות - תוצאות שאמורות לשרת חוב חדש  שהונפק למחזיקי האג"ח החבולים מפעם - ראה סימנים לא מעודדים. את הרבעון השני של 2015 סיימה החברה עם הפסד של 1.2 מיליון שקל, ואילו ברבעון השלישי של 2015 תפח ההפסד בשורה התחתונה ל-24 מיליון שקל. הסיבה המרכזית להפסד הגדול ברבעון השלישי היתה מחיקת מלאי שנאלצה החברה לבצע עם השקת סמסונג גלקסי 6S. לאחר אותה מחיקה נראה כי עסקי החברה החלו להתייצב, וברבעון הרביעי רשמה רווח נקי של 5.3 מיליון שקל.

סמסונג גלקסי 7S, צילום: youtube סמסונג גלקסי 7S | צילום: youtube סמסונג גלקסי 7S, צילום: youtube

המעבר לרווח נקי הגיע למרות ירידה עקבית בשורת המכירות של סקיילקס. המכירות ברבעון השני עמדו על 212.9 מיליון שקל, ירדו ל-209.3 מיליון שקל ברבעון השלישי וירדו עוד ל-205.4 מיליון שקל ברבעון הרביעי. מתחזיות החברה עולה כי בחברה לא מאמינים שיהיה שינוי דרמטי בקצב המכירות, אך כן צופים המשך עלייה ברווחיות.

"החברה צופה כי נתח השוק שלה במונחי כמות מכשירים סלולאריים שימכרו בשוק הפתוח בשנת 2016, יגדל בשיעור שאינו מהותי. עם זאת החברה צופה כי היקף המכירות הכספי (מחזור) ושיעור הרווחיות יגדלו וזאת בהתבסס על הרחבת פעילות החברה בשוק הפתוח אל מול צרכני הקצה באמצעות רשת החנויות שבבעלות החברה (שהיקפה גדל ב-50% במהלך שנת 2015) וכן בחיזוק היחסים העסקיים והמכירות מול רשתות השיווק השונות, במעורבותה ובתמיכתה של סמסונג. במקביל החברה צופה כי היקפי הפעילות של האביזרים, החלפים והשירות יגדלו באופן משמעותי וזאת בהתבסס על המגמה שחלה לגבי מוצרים אלו בתקופה האחרונה", נכתב בדו"חות.

הדו"חות מגלים כי קצב ייצור המזומנים של סקיילקס היה נמוך דרמטית מהתחזיות המוקדמות. התחזית של החברה לשנת 2015 היא בפעילות מכירת המכשירים תייצר מזומנים של 48 מיליון שקל בשנת 2015. בפועל, הפעילות ייצרה 19.5 מיליון שקל - בין השאר בגלל אותה "תקלה" ברבעון השלישי עם הגלקסי 6S. מה שאיזן ת התזרים הנמוך היה שימוש נמוך יותר באשראי בנקאי, והשקעות נמוכות מהצפוי בפתיחת חנויות חדשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות