אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון יאהו רוצה 10 מיליארד דולר עבור החברה, מיקרוסופט מוכנה לסייע במימון צילום: רויטרס

דירקטוריון יאהו רוצה 10 מיליארד דולר עבור החברה, מיקרוסופט מוכנה לסייע במימון

מיקרוסופט שותפה בעסקי החיפוש של יאהו ומעוניינת להשאיר את הפעילות בחיים ביום שאחרי מכירת יאהו. אתמול דווח כי קרן הגידור סטוריבורד דורשת להחליף את כל הדירקטוריון ביאהו, כולל המנכ"לית מאריסה מאייר

25.03.2016, 18:02 | שירות כלכליסט

דירקטוריון יאהו רוצה למכור את פעילויות הליבה של החברה תמורת 10 מיליארד דולר - ומיקרוסופט מוכנה להעניק סיוע במימון העסקה. על פי דיווח באתר Re/code בכירים במיקרוסופט קיימו פגישות עם מספר קרנות גופי פרייביט אקוויטי, שמגלות עניין ברכישת פעילויות הליבה של יאהו, כולל מנוע החיפוש ופעילות הפרסום של החברה. נראה כי מיקרוסופט מעוניינת לספק "מימון משמעותי" לעסקה.  

קראו עוד בכלכליסט

מטרת מיקרוסופט היא לשמור על שותפות בעסקי החיפוש עם יאהו גם במקרה שפעילות זו אכן תימכר לגוף שלישי. פגי ג'ונסון, ראש תחום השותפויות ואסטרטגיות הרכישה במיקרוסופט, מעורבת במגעים, מסרו גורמים אנונימים. אולם השיחות עדיין בשלב ה"גישושים". תג המחיר של 10 מיליארד דולר, שמבקש דירקטוריון יאהו עבור פעילויות הליבה, מעט גבוה יותר מהערכות האנליסטים שנעו בין 6-8 מיליארד דולר.

מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה, צילום: בלומברג מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה | צילום: בלומברג מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה, צילום: בלומברג

בתוך כך, אתמול דווח כי קרן הגידור האקטיביסטית סטארבורד ווליו, המחזיקה ב-1.7% מיאהו, קוראת להחליף את כל דירקטוריון החברה, ובכלל זה את המנכ"לית מאריסה מאייר. הקרן העמידה מועמדים מטעמה לדירקטוריון, לאחר שלטענתה הדירקטוריון הנוכחי של יאהו כשל בניסיונותיו לשפר את ביצועי החברה בשנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות