אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הניסוי הצליח: רחפן העביר חבילה ליעד

הניסוי הצליח: רחפן העביר חבילה ליעד

רחפן של פלירטי האמריקאית צלח מרחק של 800 מטר והעביר לבית פרטי בלב עיירה חבילה עם בקבוק מים, ערכת עזרה ראשונה ואוכל יבש

26.03.2016, 19:42 | הראל עילם
חברת המזל"טים פלירטי (Flirtey) הגיעה במהלך סוף השבוע לאבן דרך חשובה בדרך לשילוב של רחפנים בחיי היום יום שלנו: היא ביצעה את הניסוי הראשון אי פעם בשטח ארצות הברית במשלוח חבילה בעזרת רחפן.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה, ניסויים דומים נערכו בהצלחה בקנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, סין ומספר מדינות נוספות אבל בארצות הברית רשות התעופה הפדרלית (FAA) אימצה טיוטה קשיחה מאוד המגבילה בצורה משמעותית את היכולת של רחפנים לתפקד בצורה אוטונומית, ואוסרת את ההפעלה של שירותי רחפנים מסחריים ללא אישור מיוחד - שהוא מאוד קשה להשגה. הדבר ניפץ את החלום של אמזון להפעיל בקרוב שירות משלוחי אקספרס המאפשר ללקוחות לקבל חבילה בתוך פחות משעה בעזרת משלוח אווירי. רגולציה נחשבת כיום למכשול הגדול ביותר שעומד בפני ההשקה של משלוחים אווירים בעזרת רחפנים, כאשר גוגל, וול-מארט ואמזון כולן החלו לפתח את הטכנולוגיות הנדרשות ומעוניינות להשיק שירות מסחרי כבר בשנה הבאה.

רחפן של אמזון רחפן של אמזון רחפן של אמזון

הניסוי עצמו נערך בנוואדה, מדינה שכבר פתוחה מאוד לניסויים בכלי רכב אוטנומיים. נוואדה הייתה המדינה הראשונה שאפשרה לכלי רכב ללא נהג לעלות על הכביש. בנוואדה גם ניתן למצוא את מרכז הפיקוד האווירי של רוב ציי המל"טים של צבא ארצות הברית ואת "שדה התעופה לרחפנים" הראשון בארצות הברית, שנפתח רק לפני כשבוע. נאס"א וה-FAA הגדירו את נאס"א כאחד מששת אתרי הניסוי המותרים בארצות הברית לרחפנים מסחריים. פלירטי העבירה לאחרונה את המטה שלה לנוואדה.

"הישג משמעותי"

במקרה הספציפי הזה, רחפן בעל ששה מנועים העביר חבילה שכללה בקבוק מים, ערכת עזרה ראשונה ואוכל יבש לבית פרטי בעיירה הות'ורן. הבית היה נטוש באותו היום. בהתאם לדרישות רשות התעופה, מפעילים אנושיים השגיחו על הרחפן לאורך כל מסלול הטיסה שלו, שהיה באורך 800 מטר. הניווט עצמו התבצע בעזרת GPS.

פלירטי כבר ביצעה ניסוי דומה בארצות הברית, ביולי האחרון במדינת וירג'יניה. אבל אז הניסוי היה לכתובת בחיק הטבע ולא בלב עיירה פועמת. "זה הישג משמעותי, לבצע שליחות בסביבה אורבנית", אמר מאט סוויני, מנכ"ל פלירטי. "זה מקרב אותנו לעולם שבו רחפנים יבצעו משלוחים יום-יומיים למפתן דלתנו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות