אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבינט הדיור אישר פה אחד את הקמת נקודות הקליטה של הגז בחופי ישראל צילום: אלבטרוס צילומי אוויר

פרסום ראשון

קבינט הדיור אישר פה אחד את הקמת נקודות הקליטה של הגז בחופי ישראל

החיבורים החדשים שיפותחו בלב ים יחוברו לעמק חפר או יקנעם וישרתו את המאגרים לווייתן, כריש, תנין וכן כל מאגר אחר שיפיק גז בעשור הקרוב

27.03.2016, 13:19 | ליאור גוטמן

קבינט הדיור אישר לפני שעה קלה את הצעתו של שר האנרגיה, יובל שטייניץ, להקמת שתי נקודות קליטה יבשתיות חדשות למאגרי הגז. ההצעה עברה פה אחד, ובכך היא מאשרת סופות שכל מאגר חדש שיפותח בלב הים יתחבר או לאזור עמק חפר או לאזור יקנעם. שטייניץ הגיש את התכנית לאישור במקומו של שר האוצר משה כחלון שנמנע מעיסוק בנושאי הגז.

האישור של קבינט הדיור מגיע לאחר שנים ארוכות של ניסיונות ממשלתיים להגדיל את מספר החיבורים היבשתיים למאגרי הגז, כאשר נכון להיום קיים רק חיבור פעיל אחד באזור אשדוד. החיבורים החדשים ישרתו את מאגרי לוויתן, כריש, תנין וכל מאגר אחר שאמור להפיק גז בעשור הקרוב. הניסיון הראשון היה באמצע 2010 אז ביקשה הממשלה להקים נקודת קליטה לגז באזור קיבוץ מעיין צבי. 

התוכנית לחיבור מאגרי הגז ידועה גם בשם תמ"א 37 ח', ובדצמבר האחרון פסק בג"ץ על שורת תיקונים בה. לטענת משרד האנרגיה אלו הושלמו, כאשר מבחינת תושבי אזור עמק חפר ויקנעם, שעתרו כנגד התכנית, הובטח טיפול כמעט מלא במאגרים (ניקוי, הפחתת לחץ) בלב הים.

שר האנרגיה, יובל שטייניץ. הגיש את ההצעה במקום כחלון המנוע לעסוק בתחום הגז, צילום: נמרוד גליקמן שר האנרגיה, יובל שטייניץ. הגיש את ההצעה במקום כחלון המנוע לעסוק בתחום הגז | צילום: נמרוד גליקמן שר האנרגיה, יובל שטייניץ. הגיש את ההצעה במקום כחלון המנוע לעסוק בתחום הגז, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות