אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוקוהמה היפנית רוכשת את אליאנס ב-1.2 מיליארד דולר

יוקוהמה היפנית רוכשת את אליאנס ב-1.2 מיליארד דולר

קרן ההשקעות KKR תמכור את יצרנית הצמיגים הישראלית ליוקהמה לאחר שרכשה אותה תמורת 500 מיליון דולר מידי קרן ורבורג פינקוס ב-2013; נכון להיום כ-20% מפעילות הייצור של החברה נמצאת בישראל, והיתר במפעלים בהודו

27.03.2016, 14:59 | גולן חזני ותומר הדר

חברת יוקוהמה היפנית רכשה מקרן ההשקעות KKR את חברת הצמיגים אליאנס, תמורת 1.2 מיליארד דולר. יוקוהמה דיווחה על העסקה לבורסה היפנית ביום שישי האחרון. במסגרת העסקה תרכוש יוקוהאמה 90% מן החברה מידי KKR ואת עשרת האחוזים הנוספים מגורמים פרטיים. העסקה צפויה לצאת לפועל בתחילת יולי הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

הרוכשת מכוונת בעסקה זו להרחיב את קו המוצרים שלה. יוקוהמה פועלת בעיקר בתחום המכוניות הפרטיות, והמוצרים של אליאנס יאפשרו לה להיכנס לפעילות הצמיגים לטרקטורים.

אליאנס מייצרת ומשווקת צמיגים לכלי רכב בתעשית החקלאות והיערנות ב-120 מדינות בעולם, בדגש על שוקי צפון אמריקה ואירופה. נכון להיום מרוכזת כ-20% מפעילות הייצור של החברה בישראל, והיתר במפעלים בהודו. בארץ מועסקים 650 מעובדיה החברה, המעסיקה בסך הכול כ-3,000 עובדים.

קרן KKR רכשה את אליאנס ב-2013 תמורת 500 מיליון דולר מידי קרן ורבורג פינקוס - שבעצמה רכשה את החברה מידי אליעזר פישמן בשנת 2007 תמורת 50 מיליון דולר, בשיתוף משפחת מאנסריה מהודו. השותפות לש ורבורג פינקוס ומאנסרייה השביחה את אליאנס והגדילה משמעותית את הכנסותיה.

 

אליאנס, צילום: אלעד גרשגורן אליאנס | צילום: אלעד גרשגורן אליאנס, צילום: אלעד גרשגורן

יוקוהמה (יוקוהמה ראבר) נחשבת כיום לאחת מיצרניות הצמיגים - ומוצרי הגומי - הגדולות בעולם. החברה, שנוסדה בשנת 1917 כמיזם משותף לחברת יוקוהמה היפנית ולחברת BF GOODRICH האמריקאית, המחזיקה בפטנט הראשון לתהליך גיפור הצמיגים, עוסקת כיום בעיקר ביצור של צמיגים לרכבי נוסעים. בין היתר מחזיקה יוקוהמה במספר חברות/מותגי בת- כגון ADVAN, העוסקת ביצור של צמיגים לרכבי ספורט.

אליאנס נחשבת ליצרנית הצמיגים הוותיקה בישראל. החברה הוקמה בשנת 1950 על ידי קבוצת משקיעים שחברו דאז לסולל בונה. את אליאנס מוביל ב-14 השנים האחרונות איזיה צ'צ'יק, שנכנס לתפקיד בתקופה שבה נסחרה החברה בבורסה של תל אביב בשווי של 10 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות