אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק הפעילה בטעות את Safety Check וגרמה פאניקה צילום: אימג'בנק, Gettyimages

פייסבוק הפעילה בטעות את Safety Check וגרמה פאניקה

פייסבוק השיקה את הכלי שמאפשר למשתמשים באזורי אסון לדווח שהם בשלום. הפעלתו בטעות אחרי מתקפת הטרור בפקיסטן גרמה לפאניקה בקרב אלפי משתמשים שלא הבינו למה קיבלו התראה על אסון באזורם

27.03.2016, 20:40 | הראל עילם
כאשר פייסבוק לא יודעת היכן אתם נמצאים: הרשת החברתית חוותה הערב (א') תקלה לא נעימה, לאחר שבטעות הפעילה את הכלי Safety Check עבור משתמשים בכל העולם, אחרי מתקפת הטרור בפקיסטן. הדבר עורר פאניקה בקרב אלפי משתמשים, שתהו מדוע הם קיבלו התראה על אסון באזורם.

ב-2011 פייסבוק השיקה את Safety Check, כלי אוטומטי פשוט שמאפשר למשתמשים באזורי אסון לדווח שהם בשלום. הכלי נראה כהודעה קצרה המשולבת בראש הפיד של המשתמש, שמציע לו – בלחיצת כפתור – להודיע לחבריהם שהם בסדר. הכלי, מטבע הדברים, אמור להיות מודע למיקום הגיאוגרפי של המשתמש, על מנת להציג לו את ההתרעה רק במידת הצורך.

מיליוני איש עשו בו שימוש בכלי לאחר הצונמאי ביפן ובמספר אסונות טבע נוספים. לפני מספר חודשים, לאחר מתקפת הטרור הרצחנית בפריז, הרשת החברתית הפעילה לראשונה את כלי לאחר פיגוע טרור. ההחלטה אז הובילה לגינוי מצד משתמשים שמחו מדוע פייסבוק לא הפעילה את הכלי גם לאחר מתקפת הטרור בביירות שהתרחשה גם היא בנובמבר 2015.

מארק צוקרברג הבטיח בעקבות הביקורת על ההתעלמות לאחרונה מהאסון בביירות שפייסבוק "תשתדל להיות רגישה יותר בעתיד", אבל יתכן שהחברה הלכה כעת על הקיצוניות השניה. לאחר שמתקפת טרור בפארק מרכזי בלב העיר להור בפקיסטן הרגה למעלה מחמישים איש מוקדם יותר הערב, פייסבוק הפעילה את הכלי עבור המשתמשים הפקיסטנים – ובטעות, גם למשתמשים בכל רחבי העולם. משתמשים בישראל, ארצות הברית ובריטניה דיווחו שהכלי הופעל בטעות גם עבורם, מה שגרם ללא מעט משתמשים להכנס לפאניקה ולחשוד שקרה אסון באזורם.  

פייסבוק מאז שלחה התנצלות רשמית, ודובר החברה אמר לאתר גוקר: "הפעלנו את Safety Check בלהור. אנחנו מתנצלים לכל מי שבטעות קיבל התראה ונמצא מחוץ לפקיסטן, ואנחנו עובדים על תיקון התקלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות