אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון המורים יחריף את העיצומים בבתי הספר העל-יסודיים אחרי פסח צילום: מיקי אלון

ארגון המורים יחריף את העיצומים בבתי הספר העל-יסודיים אחרי פסח

מתכנן לאסור כל פעילות מעבר ללימודים בכיתות במחאה על כך שמורים בתחומים מסוימים, כמו של"ח, לא צורפו לרפורמות ולא זכו לתוספות שכר

27.03.2016, 21:03 | ספי קרופסקי

ארגון המורים מחריף את העיצומים מול משרד החינוך ומתכנן לאסור כל פעילות מעבר ללימודים בכיתות בבתי הספר העל-יסודיים לאחר חופשת הפסח.

יו"ר הארגון רן ארז הודיע על החרפת העיצומים במכתב ששיגר היום (א') למנהלי בתי הספר והאשים את משרד החינוך בחוסר התייחסות בדרישות הארגון, שמוחה על כך שמורים בתחומים מסוימים, דוגמת של"ח וכן מורים בתפקידי הדרכה, לא צורפו לרפורמות ולא זכו לתוספות שכר כמו מקביליהם במקצועות אחרים.

בין השאר, מתכוון ארגון המורים לאסור על קיום יציאות מחוץ לבית הספר למטרות שונות, דוגמת יציאות לטיולים, מסעות, תיאטראות, ביקור במוזיאונים וכן הלאה. לפי הודעת הארגון, יותרו רק יציאות לימי שדה של של"ח.  

אילוסטרציה, צילום: טל שחר אילוסטרציה | צילום: טל שחר אילוסטרציה, צילום: טל שחר

עיצומים אלו מתווספים לשורה של צעדים שהארגון כבר נקט במסגרת סכסוך העבודה שהכריז בסוף השנה שעברה. בין השאר, הוחלט בארגון המורים לא להדפיס שעון נוכחות, להימנע מדרישת דיווח מהמורים על נוכחותם בבתי הספר, לא לקיים כל קשר עם משרד החינוך למעט דיווחי שכר של מורים, ולא להשתתף בכנסים של המשרד.

במועצת התלמידים והנוער הארצית ביקרות בחריפות את צעדי הארגון. יו"ר המועצה אליאב בטיטו מסר בתגובה כי הארגון "שוב לוקח את התלמידים כבני ערובה" והודיע כי אם העיצומים לא יתבטלו, מועצת התלמידים תפעיל צעדים חריפים. "אנו קוראים לארגון המורים לחזור בו מהצהרותיו הפזיזות ולמצוא דרך הדברות אחרת על מנת להשיג את מבוקשם. הפעילויות החברתיות הן אלו שבונות את התלמידים ומאפשרות להם להתבטא בדרכם, הן נותנות לתלמידים כלים אשר אינם נלמדים בשום שיעור או אוניברסיטה. אנו מאמינים שדרך זו של עיצומים הפוגעת בתלמידים בלבד, תוביל לנזק ולמפח נפש. אנו מוכנים לסייע, לגשר ולקדם את ענייניו של ארגון המורים - כל עוד התלמידים לא יפגעו".

 

משרד החינוך מבהיר כי אין לארגון המורים כל עילה לעיצומים אלה, והדבר מהווה הפרה של ההסכמים הקיבוציים עליהם חתום הארגון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות