אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: Dell תמכור את חטיבת ה-IT שלה ב-3.5 מיליארד דולר

דיווח: Dell תמכור את חטיבת ה-IT שלה ב-3.5 מיליארד דולר

דירקטוריון חברת המחשבים צפוי לאשר את המכירה לחברת NTT data היפנית. המכירה היא חלק מאסטרטגיה רחבה יותר של Dell, שמנסה למכור את כל הנכסים שאינם קשורים לעסקי הליבה שלה

28.03.2016, 12:08 | הראל עילם

דירקטוריון חברת המחשבים Dell צפוי להכריז השבוע על אישור מכירת חטיבת שירותי ה-IT לחברת NTT data היפנית. הדיווחים הראשוניים על העסקה הופיעו לראשונה בתחילת חודש מרץ, ונטען בהם שהמגעים בין שתי החברות החלו עוד בדצמבר האחרון. אמש (א') דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס שהעסקה צפויה להחתם כבר השבוע – כך על בסיס מקורות המקורבים לשתי החברות.

קראו עוד בכלכליסט

שווי העסקה המוערך עומד על 3.5 מיליארד דולר, והוא חלק מאסטרטגיה רחבה יותר של Dell, שמנסה למכור את כל הנכסים שאינם קשורים לעסקי הליבה שלה. זאת לאחר ש-Dell ו-EMC התמזגו באוקטובר האחרון במה שנחשב למיזוג הגדול ביותר בהיסטוריה של תעשיית הטכנולוגיה. אבל המיזוג הזה השאיר את החברה החדשה עם חובות אדירים בגובה של למעלה מ-40 מיליארד דולר.

דל מנסה למכור נכסים שאינם קשורים לעסקי הליבה שלה דל מנסה למכור נכסים שאינם קשורים לעסקי הליבה שלה דל מנסה למכור נכסים שאינם קשורים לעסקי הליבה שלה

לפי הדיווחים, Dell מנסה למכור נכסים נוספים, ביניהם פלטפורמת Quest ושירות האבטחה SonicWall. נכסים אלו מוערכים בשווי של 4 מיליארד דולר.כך החברה רוצה לממן את ההחזרים להלוואה הראשונה שלקחה על מנת לממן את רכישת EMC, בהיקף של 10 מיליארד דולר.

NTT data היא חברת ספין-אוף של חברת התקשורת היפנית NTT המוכרת יותר. אבל NTT Data אבל היא ספקית שירותי ה-IT הגדולה ביפן ואחת מהגדולות בעולם. בעשור האחרון היא רכשה חברות ברחבי אסיה ואירופה, ופועלת במדינות כגון איטליה וגרמניה דרך החברות המקומיות. רכישת חטיבת שירותי ה-IT של Dell (שמבוססת בעצמה על רכישת חברת Perot Services, שנרכשה על ידי Dell ב-2009 תמורת 3.9 מיליארד דולר) תאפשר ל-NTT Data להגדיל את הנוכחות שלה בארצות הברית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות