אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנאמן של ענבל אור: "יש חשד שניסתה להלבין כסף ולהבריח נכסים" צילום: אוראל כהן

הנאמן של ענבל אור: "יש חשד שניסתה להלבין כסף ולהבריח נכסים"

בפניה לביהמ"ש מציין עו"ד איתן ארז כי בנק לאומי, בו מתנהל חשבון הנאמן, סירב לבקשת לאור להפקיד כ-60 אלף דולר, בהיעדר הסבר לגבי מקור הכסף; בנוסף, טוען הנאמן כי ענבל רשמה 2 דירות בפרויקט בת"א ע"ש בנותיה הקטינות

29.03.2016, 13:08 | אמיתי גזית

עו"ד איתן ארז, הנאמן בתיק הקפאת ההליכים של ענבל אור, חושד כי ניסתה להלבין כסף, ולהבריח נכסים, כך עולה משתי בקשות שהגיש הבוקר (ג') לבית המשפט.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי החלטת שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין, אור נדרשת להפקיד 1.5 מליון שקל למימון הליך ההקפאה, 400 אלף מתוך סכום זה צרכים לעבור לחשבון הנאמן כעת.

אלא שמפנייתו של עו"ד ארז עולה, כי בנק לאומי, בו מתנהל חשבון הנאמן, סירב לבקשת לאור להפקיד כ-60 אלף דולר. ארז מסביר במכתבו לבית המשפט כי על פי צו איסור הלבנת הון על הבנק לסרב לבקשה כזו אם לא מצורף אליה הסבר לגבי מקור הכסף.

הנאמן, עו"ד איתן ארז, צילום: עמית שעל הנאמן, עו"ד איתן ארז | צילום: עמית שעל הנאמן, עו"ד איתן ארז, צילום: עמית שעל

"דבר העובדה כי בעלת השליטה ביקשה להפקיד כספים במזומן ובמט"ח הוסתר מבית המשפט", כתב ארז בפנייתו. עוד הוא מציין כי בפגישה שערך עם אור לפני יומיים היא מסרה לו כי ברשותה 80 אלף דולר במזומן. "הנאמן לא יכול ליתן יד להלבנת הון ולא יכול לתת אישור בדבר מקור הכספים", ציין ארז. על פי הודעתו עד עתה הפקידה אור 111 אלף שקל בחשבון הנאמנות.

בפניה נוספת מבקש ארז מבית המשפט צו על איסור דיספוזיציה (העברת בעלות) בשורה של נכסים של אור. בין היתר מציין כי ארז כי שתי דירות בפרויקט בתל אביב רשומות על שם בנותיה של אור. "מטבע הדברים, לבנותיה הקטינות של בעלת השליטה, אין אפשרות לרכוש זכויות בנכס מקרקעין", כותב ארז, "והנאמן סבור כי זכויות אלו נרכשו על ידי בעלת השליטה (ענבל אור, א"ג) והן בבעלותה". ארז מבהיר כי הבקשה למתן צו לאיסור דיספוזיציה נועדה "למנוע הברחת נכסים".

בתוך כך בשעה האחרונה הודיעו עורכי הדין של אור כי משה שחר מחברת Shilet, הציע להעמיד ערבות בנקאית על סך 50 מיליון שקל. במכתב עליו חתום שחר נכתב כי עורך דין מטעמו ימציא מכתב נאמנות "שהוא מחזיק בערבות בנקאית בסך 50 מיליון שקל לטובת עו"ד איתן ארז" וזאת לצורך בדיקת נאותות, למשך 90 יום. על פי המכתב, חברת Shilet מתכוונת לחתום על חוזה שותפות עם החברה הציבורית אור סיטי השקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות