אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסת אישרה: עבירות מס חמורות יוכרו כעבירות מקור להלבנת הון

הכנסת אישרה: עבירות מס חמורות יוכרו כעבירות מקור להלבנת הון

הדבר יאפשר החמרת ענישה, כולל עונשי מאסר וחילוט רכוש בגובה הסכום המעורב בעבירה; רשות המסים והרשות להלבנת הון יוכלו להחליף מידע ביניהן

29.03.2016, 19:31 | עמרי מילמן
מליאת הכנסת אישרה היום (ג') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הקובעת כי עבירות מס חמורות יוכרו כעבירות מקור לפי חוק איסור הלבנת הון. 

משמעות הדבר היא כי הענישה על עבירות אלה תהיה חמורה יותר - עד 10 שנות מאסר, וכי רשות המסים תוכל לחלט רכוש בגובה הסכום המעורב בעבירה. כמו כן, רשות המסים תוכל לקבל מידע מהרשות לאיסור הלבנת הון באופן ישיר, ולהיפך. החוק, שמגדיר את עבירות המס החמורות כעבירות שביצוען מסייע בהלבנת ההון, ייכנס לתוקף תוך חצי שנה .

ברשות המסים מציינים כי מטרת היא להעמיק את גביית המס ולצמצם העלמת הכנסות בידי עברייני מס. בחוק נקבע כי עבירה חמורה היא כזו שנעשתה במכוון וכי תיחשב כעבירת מקור במידה שההכנסה לגביה נעברה עבירת המס היא בסכום העולה על 2.5 מיליון שקל במשך תקופה של ארבע שנים או בסכום העולה על מיליון שקל בתקופה של שנה. עבור עבירות מע"מ נקבע, כי עבירה תיחשב כעבירת מקור במידה שהמס לגביה עולה על 480 אלף שקל בתקופה של 48 חודשים או 170 אלף שקל בתקופה של שנה. הפצת חשבוניות פקטיביות נחשבת כבר היום לעבירת מקור.

בתחום מיסוי מקרקעין עבירת מס תיחשב כעבירת מקור במידה שהיא כללה אי דיווח על עסקאות, השמטת שווי מכירה או רכישה של זכות במקרקעין בסכום העולה על 1.5 מיליון שקל וכן דיווח פרטים כוזבים אודות זהות הצדדים לעסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות