אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה זכתה במכרז המעונות של אוניברסיטת בר אילן

אלקטרה זכתה במכרז המעונות של אוניברסיטת בר אילן

החברה תקים ותתכנן את מתחם המעונות לתקופה של 25 שנה. אלקטרה מעריכה כי ההשקעה הכספית בפרויקט תעמוד על 350 מיליון שקל - ההכנסה השנתית צפויה להסתכם ב-36 מיליון שקל

30.03.2016, 13:16 | מיקי גרינפלד וגולן חזני

חברת אלקטרהמקבוצת אלקוזכתה במכרז המעונות של אוניברסיטת בר אילן. החברה בניהולו של איתמר דויטשר דיווחה היום (ד') לבורסה על זכייתה במכרז להקמת המעונות, באמצעות חברה בת בבעלותה המלאה.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי תנאי המכרז, אלקטרה תתכנן, תקים ותתפעל את המתחם החדש של מעונות הסטודנטים של האוניברסיטה לתקופה של 25 שנה. ההשקעה הכספית של אלקטרה בפרויקט מוערכת על ידי החברה בכ-350 מיליון שקל. ההכנסה השנתית הצפויה במהלך תקופת התפעול מוערכת ב-36 מיליון שקל.

הזכייה במכרז מכניסה את אלקטרה לשוק שבו הפעילה העיקרית עד כה היתה שיכון ובינוי - שזכתה בשנה שעברה במכרז המעונות של מכללת תל אביב יפו, לאחר שהקימה גם את מתחם המעונות החדש של אוניברסיטת תל אביב.

הבוקר דיווחו שתי החברות על עסקה משותפת בפרויקט אנרגיה מתחדשת. קבוצת שיכון ובינוי וקבוצת אלקטרה הודיעו כי קרן ההשקעות InfraRed תרכוש 49% מהמניות בזכיין של פרויקט 'אגירה שאובה' בגלבוע, המוחזק כיום בבעלות שווה ע"י שתי החברות.

שיכון ובינוי ואלקטרה יקבלו יחד מהקרן כ-172 מיליון שקל. שתי המוכרות ימשיכו להחזיק יחד ב-51% ממניות הפרויקט, 25.5% כל אחת. InfraRed היא קרן השקעות בינלאומית עם ניסיון בפרויקטי תשתיות מורכבים השותפה עם שיכון ובינוי בפרויקט תשתיות בטקסס ארה"ב.

InfraRed תעמיד לחברת הזכיינות הלוואת בעלים, בגובה 49% מיתרת הלוואות הבעלים לפרויקט, שתפרע את ההלוואות הקיימות של אלקטרה ושיכון ובינוי. עוד נקבע כי הקרן תעמיד 49% מערבויות הבעלים וההתחייבויות להעמדת הון עצמי שקיבלו על עצמן המוכרות על פי הסכמי המימון.

השלמת העסקה צפויה ברבעון השלישי 2016, והיא תזכה את אלקטרה ברווח נטו אחרי מס של כ-22 מיליון שקל. תזרים המזומנים שינבע לאלקטרה מהעסקה יעמוד על כ-86 מיליון שקל.

לפני כחודש העלתה מעלות את דירוג אלקטרה בדרגה אחת לרמה של AA - עם תחזית יציבה. בחברת הדירוג ציינו כי העלאת הדירוג נתמכת בכך שאלקטרה רשמה בשנה האחרונה ירידה בעומס החוב נטו לצד יציבות בתוצאות התפעוליות, ובמקביל הצליחה החברה להגדיל את צבר ההזמנות.

אלקטרה פועלת באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות, אחזקה וסחר; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום, ומגזר הזכיינות.

אוניברסיטת בר אילן, צילום: יריב כץ אוניברסיטת בר אילן | צילום: יריב כץ אוניברסיטת בר אילן, צילום: יריב כץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
רעש בלתי נסבל
יותר נכון למה לוקחים כסף על מיטה או בטחון שאי אפשר לישון מתקשרים פה לאלקטרה צוחקים בפנים אומרים לסטודנטים תזמינו בעצמכם משטרה אם אתם רוצים שקט הערב-ם כל לילה עושים רעש מטורף בפארק יושבים על הספסלים וצוחקים בקולי קולות שמים שירים מוחאים כפיים ככה אני כבר כמעט שנה פה נשארה לי עוד שנה ואני לא ישנה לילות לא היה לי לילה אחד שקט גם שירד מבול הם ישבו בחוץ ועשו רעש מטורף אה ואין לילה שאני לא פונה, התקשרתי, שלחתי מיילים כיתבתי את המעונות את אלקטרה נשבעו לי שיטפלו וממש כלום
תתכוננו לרעש תמידי בעיקר בלילה כשישנים  |  01.06.21