אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבא הבוטים של מיקרוסופט מחמם מנועים צילום: אם סי טי

צבא הבוטים של מיקרוסופט מחמם מנועים

אחרי שנאלצה לגנוז את Tay, האינטליגנציה המלאכותית שדימתה נערה מתבגרת ודיברה עם משתמשי טוויטר, פחות מיממה לאחר שהושקה, מיקרוסופט חושפת את התוכנית העתידית שלה לבוטים

30.03.2016, 17:35 | רפאל קאהאן

אינטליגנציה מלאכותית הפכה למילת באזז עבור כל חברות הטכנולוגיה. לצד מחשוב הענן, הביג דאטה, המציאות הרבודה והמדומה, שיחה עם בוט היא פסגת השאיפות של כל חובב טכנולוגיה כיום. מיקרוסופט צפויה לחשוף במהלך כנס המפתחים שלה הערב (ד') את התוכנית שלה לבוטים - שטעימה ממנה חווינו עם טיי, הבוטית הגזענית והספאמרית, שמיקרוסופט נאלצה לגנוז יממה לאחר שחשפה אותה לציבור.

קראו עוד בכלכליסט

זה אולי לא נשמע מזמין במיוחד, אבל רעיון הבוטים הוא בסך הכל פיתוח נוסף של טכנולוגיית הסייעות הדיגיטליות שנדחפו לסמארטפונים שלנו לפני כשנתיים וחצי. למרות שקורטנה של מיקרוסופט היא כנראה הסייעת המוצלחת ביותר ביחס לסירי של אפל, גוגל וויס ואלכסה של אמזון, בינתיים היא יודעת לנצל את מיטב יכולותיה רק בארה"ב ואירופה, מה שהופך אותה ללא רלבנטית עבור רוב העולם.

קליפי, גרסת 2016 קליפי, גרסת 2016 קליפי, גרסת 2016

הבוטים שמיקרוסופט תחשוף הם למעשה גלגול מודרני של קליפי, הסייען דמוי המהדק שהוטמע בזמנו בגרסאות אופיס השונות. הבוטים אמורים להחליף בהדרגה את אנשי שירות הלקוחות בשירותי הצ'ט המקוונים או במוקדי השירות הקוליים. החברה תחשוף ככל הנראה גרסת בוט מיוחדת שתוטמע בשירות של סקייפ, ולפי הההערכות נזכה לראות גם גרסת בוט שפותחה עבור משלוחי הפיצות של דומינוס.

הסייעים והסייעות הדיגיטליים שיוטמעו במגוון השירותים המקוונים ינסו לא רק למכור לנו דברים. חלקם יאפשרו ללקויי ראיה לקבל תיאור קולי של הסביבה או יקריאו טקסטים של אתרי אינטרנט. אחרים ישמשו כתחליף למזכירה עם יכולות ארגון ברמות שונות.

בסופו של דבר, מדובר בחלק מחזון הענן של סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, להפוך את מיקרוסופט לחברה שעיקר פעילותה ברשת, כמו גוגל ופייסבוק. בינה מלאכותית שתאפשר למשתמשים להשתמש בשפה טבעית מול מחשבים תספק לה יתרון משמעותי בתחום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות