אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היסטוריה קטנה בישראייר: רווח שנתי ראשון בתולדות החברה צילום: ישראייר

היסטוריה קטנה בישראייר: רווח שנתי ראשון בתולדות החברה

חברת התעופה שבבעלות אי.די.בי סיימה את שנת 2015 עם רווח של 25 מיליון שקל, מול הפסד של 19 מיליון שקל ב-2014. המכירות טיפסו ב-15% ל-951 מיליון שקל

30.03.2016, 16:26 | גולן חזני

חברת התעופה ישראייר רושמת רווח שנתי ראשון בתולדותיה. דו"חות אי.די.בי פתוח שפורסמו הבוקר מציגים רווח של 25 מיליון שקל לחברת התעופה בשנת 2015, לעומת הפסד של 19 מיליון שקל ב-2014. מחזור המכירות השנתי עלה ל-951 מיליון שקל, לעומת 823 מיליון ב-2014 - גידול של 15.5%. 

קראו עוד בכלכליסט

ישראייר סבלה מהפסדים לאורך שנים, ועמדה במוקד של ביקורת ציבורית נרחבת בעיסקת בעלי העניין של נוחי דנקנר בעל השליטה הקודם, ש"העביר" אותה מבעלות חברות פרטיות שלו לתוך הפעילות הציבורית של אי.די.בי. ה-EBITDA ב-2015 הסתכם ב-69 מיליון שקל, מול 37 מיליון שקלב- 2014 - גידול של 86%.

החברה המנוהלת ע"י אורי סירקיס, תולה את השיפור בתוצאות בירידה במחירי הדלק, לצד יישום האסטרטגיה העסקית החדשה, שעיקרה מעבר ממכירת יעדים למכירת מוצרים. השינוי הוביל לגידול חד בתנועת הנוסעים ולעלייה משמעותית במחזורי המכירות.

 ישראייר עברה למקד את פעילותה בשיווק חבילות נופש וטיולים מאורגנים, מהלך שהפחית את שיעור ההוצאות של רכיב הדלק ביחס לפעילות הכוללת. במהלך 2015 הטיסה החברה באופן ישיר ובאמצעות שיווק חבילות וטיולים מאורגנים בטיסות צ'רטר כ-600 אלף נוסעים – המקום הרביעי בין החברות הפעילות בנתב"ג.

מטוס  ישראייר. רווח בפעם הראשונה בהסטוריה של החברה, צילום: ישראייר מטוס ישראייר. רווח בפעם הראשונה בהסטוריה של החברה | צילום: ישראייר מטוס  ישראייר. רווח בפעם הראשונה בהסטוריה של החברה, צילום: ישראייר

ישראייר פרעה עד היום 10 מיליון דולר מתוך ההלוואה שנטלה לרכש מטוסים בעבר. בנוסף, סיכמה החברה עם בנק לאומי מתווה חדש לפריסת הלוואה קיימת של 50 מיליון דולר. על פי ההסדר, תיפרע החברה בשנת 2016 סכום נוסף של 15 מיליון דולר, ואילו יתרת החוב תיפרס מתום שנת 2016 על פני 4 שנים. המתווה החדש יחסוך לישראייר סכום המוערך בכ-5 מיליון שקל בשנה בסעיף הוצאות מימון.

כפי שנחשף בכלכליסט, אל על ואי.די.בי מנהלות בעת האחרונה מו"מ מתקדם למיזוג ישראייר עם חברת התעופה סאן-דור, החברה הבת של אל על. נתוני שנת 2015 מחזקים את מעמדה על ישראייר בכל הקשור לשווי שייקבע לה במהלך של מיזוג.

"שנת 2015 היא ללא ספק שנת השיא בתולדות החברה, השיפור החד והכולל בכל הפרמטרים נובע מהירתמות עובדי החברה לכלל הפעולות שבוצעו. התייעלות, לרבות צמצום שכבות הניהול, התאמת פרופיל השירות בטיסות, צמצום זמני שהייה על הקרקע וניצול טוב יותר של המטוסים", אמר סירקיס בתגובה לתוצאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות