אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד להראל: במיטב דש מפחיתים מיידית תקרת שכר הבכירים ל-2.5 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בניגוד להראל: במיטב דש מפחיתים מיידית תקרת שכר הבכירים ל-2.5 מיליון שקל

בית ההשקעות מבקש מהאסיפה הכללית לאשר את שכר בעלי השליטה, שיוכפף למגבלה שקבע חוק שכר הבכירים. בהראל מבקשים לאשר למנכ"ל שכר של 3.5 מיליון שקל

30.03.2016, 17:09 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות מיטב-דש זימן היום (ד') אסיפת בעלי מניות לחידוש תנאי הסכמי העסקה של בעלי השליטה. בניגוד להתנהלות חברת הביטוח הראל, במיטב דש הודיעו כי עלות שכרם של בעלי השליטה תוגבל לתקרה החדשה שהציב חוק שכר הבכירים - 2.5 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

בהראל זימנו מוקדם יותר היום אסיפה, שתתבקש בעוד שבועים לאשר חבילת שכר של 3.5 מיליון שקל למנכ"ל הקבוצה רונן אגסי - מעל התקרה שקובע חוק שכר הבכירים.

במיטב דש קובעים כי תקרת השכר של בעלי השליטה, צבי סטפק - בכובעו כדירקטור פעיל ב-100% משרה - בנו, אבנר סטפק, סגן יו"ר הדירקטוריון, ואלי ברקת, יו"ר דירקטוריון פעיל, לא תעלה על 2.5 מיליון שקל, כולל מענקים. בבית ההשקעות לא מסתפקים בהגבלה זו, וקובעים כי תקרת השכר לא תעלה הנמוך מבין השניים - 2.5 מיליון שקל או פי 30 מעלות שכר העובד הנמוכה בחברה. .

עלות שכר הבסיס של צבי סטפק תעמוד על 1.6 מיליון שקל, של אבנר סטפק, על 1.4 מיליון שקל ושל ברקת עבור 40% משרה על 960 אלף שקל. השלושה יוכלו לזכות במענקים מבוססי יעדים, בכפוף לכך שעלות השכר לא תעלה על המגבלות כאמור.

הראל הודיעה כי בשלב זה לא תבצע התאמות בשכרו של אגסי בהתאם לחוק אך שכרו יותאם להוראות החוק "אם וככל שתהא חובה לעשות כן באותו מועד". בהראל ככל הנראה מתכוונים לאפשרות שהבג"ץ שמתכננים להגיש חברות הביטוח והבנקים נגד החוק יעכב אותו, ובשלב זה יעבירו את שכרו של אגסי במתכונתו המקורית.

צבי סטפק, צילום: אריאל שרוסטר צבי סטפק | צילום: אריאל שרוסטר צבי סטפק, צילום: אריאל שרוסטר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות