אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת בנייה קנדית מתעניינת בכניסה לשוק הנדל"ן בישראל צילום: בלומברג

חברת בנייה קנדית מתעניינת בכניסה לשוק הנדל"ן בישראל

החברה הגיבה לקול קורא שפרסמו משרדי האוצר והבינוי במטרה להביא ארצה חברות בנייה זרות ולמלא את מכסת הפועלים הזרים ב-6,000 איש. חברה נוספת מאוקראינה הביעה עניין אף היא

31.03.2016, 09:07 | דותן לוי

משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון פרסמו קול קורא לחברות בנייה זרות להגיע לישראל, כדי למלא את מכסת הפועלים הזרים ב־6,000 איש, ולפחות שתי חברות כבר הביעו עניין בהגעה לארץ.

נציגה של החברה הקנדית Nudura כבר הגיעה לישראל ומתכוונת להיפגש עם נציגי משרד האוצר ומשרד הבינוי. מדובר בחברת ענק שמתמחה בבנייה מודולרית מהירה ופעילה ב־52 מדינות. גם החברה האוקראינית Stikon גילתה עניין בישראל. מדובר בחברה שפועלת כיום רק באוקראינה, אך נחשבת לאחת הגדולות והוותיקות במדינה, שבונה כיום כעשרה פרויקטים בני כ־1,000 יחידות דיור כל אחד.

פועל בניין, צילום: בלומברג פועל בניין | צילום: בלומברג פועל בניין, צילום: בלומברג

המשותף לשתי החברות הללו הוא ששתיהן הגיעו בתיווכם של אנשי עסקים. את החברה הקנדית הביא לישראל איש עסקים בשם דורון ארוסי, שעשה את הונו בתחום המחשבים בארה"ב, ואת החברה האוקראינית יביא אולג חומנקו, איש עסקים ישראלי־אוקראיני. בשיחה עם "כלכליסט" אמר חומנקו כי לחברה זו הזדמנות לצאת מאוקראינה, שמצבה הכלכלי הורע עם צניחת שווי המטבע המקומי. לדבריו, לענף הבנייה באוקראינה סטנדרט גבוה בתחום עמידות בפני רעידות אדמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות