אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנה ללא שכר: יו"ר-עמית קק"ל יקבל 40 אלף שקל בחודש צילום: עמית שעל

אחרי שנה ללא שכר: יו"ר-עמית קק"ל יקבל 40 אלף שקל בחודש

ועדת חוקה בראשות ניסן סלומינסקי קבעה כי עוזי לנדאו יזכה לתנאים של שר, שנה לאחר שציפי לבני ביטלה זאת

31.03.2016, 07:06 | רוני זינגר

קק"ל מחזירה את חגיגת השכר לעומדים בראשה: שנה לאחר ששרת המשפטים הקודמת ציפי לבני הפכה את קק"ל לחברה לתועלת הציבור וביטלה את ההגדרה של יו"ר עמית בקק"ל כתפקיד בשכר, החזירה אתמול ועדת חוקה, חוק ומשפט את המצב לקדמותו וקבעה מחדש כי ישולם שכר ליו"ר עמית.

התקנות שהובאו בפני הוועדה כללו גם אישור תשלום רטרואקטיבי של סגני יושב ראש קק״ל לשני הסגנים שכיהנו בתפקיד עד נובמבר. לטענת קק״ל הוועדה לא אישרה המשך תשלום לסגני היו״ר המכהנים כיום, חמישה במספר.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה, בראשות ח"כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי, הגדירה מחדש את תפקידו של יו"ר עמית, וקבעה כי יזכה בשכר ובתנאים של שר — כלומר כ־40 אלף שקל ברוטו בחודש. כיום מכהן בתפקיד השר לשעבר עוזי לנדאו מטעם מפלגת ישראל ביתנו.

לבני הפסיקה לפני כשנה את תשלום השכר ליו"ר העמית ולשני סגני יו"ר קק"ל, שנהנו כולם מתנאים נאים, בעקבות הביקורת הציבורית. לאחר שבוטלו המשכורות מונו בכל זאת יו"ר עמית, תפקיד שאליו נבחר לנדאו, וחמישה סגני יו"ר.

עוי לנדאו, צילום: אוראל כהן עוי לנדאו | צילום: אוראל כהן עוי לנדאו, צילום: אוראל כהן

כבר במהלך הבחירות לראשות קק"ל, שנערכו לפני פחות מחצי שנה, קיבלה שרת המשפטים איילת שקד פניות מגורמים פוליטים לקדם תקנות שישיבו את השכר ליו"ר העמית. הנימוקים אפילו לא ניסו להצטייר כענייניים אלא חשפו עצמם כפוליטיים לגמרי: "יו"ר קק"ל הוא נציג מפלגת העבודה בתשלום", אמרו אז, "ויש צורך לדאוג לאיזון באמצעות יו"ר עמית ממפלגה אחרת".

שקד קיימה את המצופה ממנה והגישה לוועדת חוקה ביום האחרון למושב הכנסת סט תקנות שיאפשרו להחזיר את הדברים למצב הקודם, בטרם לבני ומשרד המשפטים פעלו — בפעם הראשונה בתולדות המדינה — נגד קק"ל.

התקנות מאפשרות לחזור ולשלם משכורת ליו"ר עמית — משכורת צמודה לזו של שר ולזו של יו״ר קק״ל (שעל פי הפרסומים משתכר יותר משר, כ־42 אלף שקל בחודש). בנוסף יכולה קק״ל לחזור ולשלם לאותם סגני יו״ר, כאמור כיום במספר שיא של חמישה במקום השניים שהיו בעבר, ושגם על מספרם ניתן היה לתהות. בנוסף יהיו כולם זכאים להחזרי נסיעה והוצאות ישיבה.

במקרה של היו״ר העמית, ישולמו לו משכורותיו רטרואקטיבית מאז שנכנס לתפקידו בנובמבר האחרון.

עוד אישרה ועדת החוקה כי אף שחברה המוגדרת חברה לתועלת הציבור צריכה למסור מידע על התורמים שלה, הרי שקק״ל תוכל להמשיך ולהסתיר את רשימות התורמים שלה מפני הציבור.התקנות אושרו בנוכחות דלה של חברי כנסת ובלטו בהעדרם חברי יש עתיד שמקפידים להציג מאבק עיקש בתרבות הארגונית של קק״ל, אך אתמול כאמור לא הגיעו כדי למנוע את אישור התקנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
כמה אני שמח, שלפני 60 שנה הייתי פורץ ושודד את הקופסה הכחולה
כל חג הייתי מגיע לבית קק"ל ע"י הכנסת הישנה בירושלים, מקבל קופסה כחולה, מתרים אנשים ולא מחזיר את הקופסה, היום כולם עושים את זה בגדול, הם דואגים אחד לשני, אין להם גיל פרישה, בגיל 73 עוזי לנדאו, מקבל גימלאות עשרות אלפי שקלים ועכשיו ישתכר עוד עשרות אלפי שקלים, למה לא מפנים את התפקידים האלו לכשרונות צעירים.
כל חג, כל חג  |  31.03.16
לכל התגובות