אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מכירת מניות כלל בבורסה תפסיק אם תהיה חלופה רצינית" צילום: עמית שאבי

"מכירת מניות כלל בבורסה תפסיק אם תהיה חלופה רצינית"

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר הפתיעה בתגובתה על התביעה הייצוגית, שמנסה למנוע את מכירת מניות חברת הביטוח בשוק. ישראייר, בשליטת אי.די.בי תיירות, עברה לראשונה מהפסד לרווח של 25 מיליון שקל

31.03.2016, 07:38 | גולן חזני

היום יהיה יום המסחר האחרון של מניית אי.די.בי פתוח. שנה ועשרה חודשים לאחר ששבה למסחר תחת שליטתם של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה, מפסיקה אי.די.בי להיסחר לאחר הצעת הרכש אותה אמור אלשטיין לקיים היום. 

קראו עוד בכלכליסט

אלשטיין צפוי להעביר 350 מיליון שקל לחברה בנוסף ל־85 מיליון שקל שהעביר בשבוע שעבר. הסכום ישמש לפירעון החובות, בעיקר לאג"ח הקצרות, עד לאוגוסט הקרוב. בעלי מניות המיעוט ואג"ח סידרה ט' יקבלו 130 מיליון שקל כל אחד ובתמורה ימכרו את מניותיהם לאלשטיין. בנוסף הם יקבלו 100 מיליון שקל ממכירה עתידית של מניות כלל ביטוח.

"המחזיקים הבינו את הסיכון"

בינתיים, עתיד מכירת כלל ביטוח רחוק ועדיין לא ברור. המפקחת על הביטוח דורית סלינגר מתעקשת שאי.די.בי תחל ב־7 במאי במכירת נתחים של 5% מאחזקותיה בכלל ביטוח (55%) מדי ארבעה חודשים. סלינגר הגישה, באמצעות עו"ד ליאב וינבלאום, את תגובתה לבקשה לתביעה ייצוגית, שמנסה למנוע את מכירת המניות בשוק ואשר הוגשה על ידי בעל מניות פרטי באמצעות עו"ד בני קרייתי.

סלינגר הפתיעה בתגבותה וציינה כי "מכירת המניות במסגרת המתווה יכולה להיפסק בכל רגע שבו תשתכנע הממונה כי עומדת חלופה רצינית למתווה בדמות הסכם למכירת השליטה בכלל ביטוח". כלומר, גם אם אי.די.בי תמכור את הנתח הראשון של 5% במאי הקרוב, סלינגר תאפשר לחברה למכור את היתר במקשה אחת בעסקה למכירת שליטה במחיר גבוה.

"הצורך במכירת אמצעי השליטה לשיעורין היה ידוע לכל. בעלי המניות והאג"ח הבינו מהם הסיכונים הגלומים מאחזקת ני"ע שבידם. קיימת בעייתיות בקיומו של מצב ביניים של גוף ללא בעל שליטה היכול לממש את שליטתו כאמור בכל דין, אך עם בעל מניות גדול מאוד. השארת המצב הקיים על כנו אינה מצב "בריא" מבחינה רגולטורית", מציינת סלינגר.

הכנסות ישראייר עלו ב־16%

בתוך כך, מדו"חות אי.די.בי עולה שחברת התעופה ישראייר, שבשליטת החברה־הבת אי.די.בי תיירות, רשמה רווח שנתי ראשון בתולדותיה. כך, הרווח הנקי של חברת התעופה עמד על 25 מיליון שקל ב־2015, לעומת הפסד של 19 מיליון שקל ב־2014. ה־EBITDA (רווח בניכוי פחת הפחתות והוצאות מימון) של החברה הסתכם ב־69 מיליון שקל, זינוק של 86% לעומת 2014.

החברה, שמנוהלת על ידי אורי סירקיס, תולה את השיפור ביישום האסטרטגיה העסקית, שעיקרה הוא מעבר ממכירת יעדים למכירת מוצרים ותוצריה הם גידול חד בתנועת הנוסעים ובשיווק חבילות תיירות והגדלה משמעותית במחזורי המכירות. סיבות נוספות הן הירידה במחירי הדלק. המעבר לשיווק חבילות נופש וטיולים מאורגנים הפחית את שיעור ההוצאות של רכיב הדלק ביחס לסך הפעילות ב־7 מיליון שקל ב־2015. ההכנסות של החברה הסתכמו ב־951 מיליון שקל, עלייה של 16%.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", אל על ואי.די.בי מנהלות מו"מ מתקדם למיזוג ישראייר עם חברת התעופה סאן־דור, החברה־הבת של אל על. הנתונים שמציגה ישראייר מחזקים את מעמדה של אי.די.בי במו"מ, שלפיו, נכון להיום, היא צפויה לקבל כ־30% ממניות החברה הממוזגת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות