אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דרוש: רו"ח שיסייע לענבל אור בהתנדבות

אורנשטיין דחה את בקשתה של אור לתת לה אורכה להגיב לדו"ח החמור שהגיש היום הנאמן ובו טען כי יש לפרק את החברה, משום שאין לה כסף לשלם לרו"ח שיגיב לטענות. במקביל, נטען בבקשה כי קבוצת משקיעים מסתורית מעוניינת לרכוש את החברות

31.03.2016, 13:35 | זוהר שחר לוי

השופט איתן אורנשטיין דחה היום (ה') את בקשת באי כוחה של ענבל אור לתת לה ארכה להגיב לדו"ח החמור שהגיש בעניין קבוצת החברות שבשליטתה ה נאמן להקפאת ההליכים עו"ד איתן ארז. עוד הם טוענים בבקשתם כי קבוצת משקיעים מסתורית מתחום הנדל"ן מעוניינת לרכוש את החברות. הבקשה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר הגיש עו"ד ארז, שמונה בשבוע שעבר כנאמן להקפאת ההליכים של קבוצת אור, דו"ח חמור המעלה טענות קשות, הן באשר להתנהלותה של אור, הן באשר להתנהלות הפיננסית של החברות עצמן והן באשר לדו"חות הכספיים שהוכנו בעניינן.

בעקבות הדו"ח ומאחר שהדיון שצפוי להתקיים בתחילת השבוע נותרו לאור 24 שעות להגיב לדו"ח. לשיטת באי כוחה, עוה"ד דן נובהארי וראובן בילט, "לא ייתכן להגיב באופן שלא תהיה בו התייחסות לכל הטענות שנטענו בדו"ח, ואין מי שמסוגל לעשות זאת בתוך 24 שעות".

קראו עוד בכלכליסט

לפי באי כוחה של אור, רו"ח יזהר קנה שסייע לה בימים שקדמו להקפאה חדל מלסייע לה ביום בו מונה עו"ד ארז לתפקיד הנאמן. "הואיל ואין למבקשת מקורות כספיים, ולגבי כל נכסיה ניתן צו המונע ממנה מימושם – אין רואה חשבון שמוכן לסייע בידה בלי תשלום".

ענבל אור, צילום: אוראל כהן ענבל אור | צילום: אוראל כהן ענבל אור, צילום: אוראל כהן

עוה"ד מוסיפים כי בשעות אלה פונה אור לרואי חשבון "שיהיו מוכנים ללא תשלום לעבור על הדו"ח של הנאמן" כדי לתת תשובות מקצועיות לטענות. "ברור מאליו כי דרישה שתוגש תגובה רצינית לדו"ח הנאמן תוך 24 שעות, מחייבת שיהיה לצד אור ופרקליטיה רואה חשבון כפי שעמד לרשות הנאמן".

עוד מצוין, כי בעדר רואה חשבון, דרישה להגיב לדו"ח המעלה טענות על חוסר יכולתה של החברה להשתקם וגוזר את פירוקה, בתוך פרק זמן כה קצר, "היא דרישה להתמודד עם ידיים כבולות".

"לא עולה על הדעת", כך נכתב לבית המשפט, "כי גורל מפעל חיים של המבקשת, ייגזר בגלל שאין ביכולתה לגייס תוך 24 שעות רו"ח שיעבוד בהתנדבות ויוכל להשיב לטענות שבדו"ח הנאמן".

במקביל, מודיעים באי כוחה של אור לבית המשפט כי התקבלה אצלם הצעה של קבוצת משקיעים לרכוש את השליטה בקבוצת החברות אור סיטי נדל"ן. מדובר, לפי עוה"ד, בקבוצה העוסקת בתחום הנדל"ן מזה שנים רבות והיא מבקשת להיכנס לתהליך בדיקות במטרה לרכוש השליטה.

"המשקיעים", כתבו נציגי אור לבית המשפט, "מסרו כי הם רואים חשיבות בכך שענבל אור תישאר בעלת מניות מיעוט ובעלת תפקיד בקבוצת החברות, לנוכח הכרותה את פעילות הקבוצה ובשל כישוריה בתחום השיווק וקידום המכירות".

יחד עם זאת, הקבוצה דורשת להישאר בעילום שם ומוכנה להיחשף רק בדלתיים סגורות בפני בית המשפט ובכפוף לצו איסור פרסום. "בשלב זה", כך לטענתם, "הם אינם מוכנים לחשוף את זהותם לאור הפסטיבל התקשורתי סביב פרשה זו".

באי כוחה של אור מוסיפים כי הצעה זו מתווספת להצעות רבות של גורמים בתחום ענף הנדל"ן שהביעו עניין בימים האחרונים לרכוש את החברות, אולם לא רצו להעלות את הצעתם בכתב כל עוד אינם יודעים שניתן לרכוש את החברות כ"עסק חי" ולא כגוף בפירוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
נער החחתי וגם זקנתי
הסיפור נראה כמו פירמידה של נוכלת. מה זה בדיוק לומר פעם אחת כי היא מנהלת מעל ואינה מצויה בפרטים ולאחר כמה ימים לומר כי היא מעורבת בכל פרט ופרט בהתנהלות בחברה הגברת אומרת כי זה מפעל חייה מפעל זה לא אבל עשה את חייה על חשבון לקוחות למפעל של חיי עושר ורווחה את לקולותיה היא כנראה הונתה ובגדול נראה מה שלי נרקיס יעשה, הוא לא עובר על חייבים בשתיקה
קשישא  |  02.04.16
לכל התגובות