אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פה גרים בכיף: אפליקציות לניהול שותפים לדירה ושכנים לבניין צילום: shutterstock

פה גרים בכיף: אפליקציות לניהול שותפים לדירה ושכנים לבניין

כדי שלא תצטרכו לברוח מוועד הבית בחדר המדרגות, כדי שתזכרו מי היה האחרון ששילם את חשבון החשמל וכדי שלא יזיזו את הגבינה שלכם מהמדף הנכון במקרר

02.04.2016, 18:03 | רפאל קאהאן

מי שלא גר עם שותפים או נאלץ להתמודד עם ועד בית לא מאורגן שירים את היד. השילוב של מזג ים תיכוני, מגורים בשותפות ותרבות ה"יהיה בסדר" יוצר לא מעט בלגן. האפליקציות הבאות אמורות לסייע לכם להימנע ממצבי קיצון כמו כיור עמוס כלים בדירת שותפים או רדיפה אחרי שכן סורר שלא שילם את דמי הוועד כבר שנה.

Neighbor: השכן שלא רק ישן 

אפליקציה חינמית שמיועדת לניהול חיי שכנות טובים בבניין משותף. היא כוללת אפשרויות כמו מעקב אחר תלונות על תקלות, לוח מודעות פנימי, מעקב אחר התשלומים שלכם וכיצד הוועד ניצל אותם וכו'. זו אפליקציה שכל תכליתה שיפור תרבות הדיור, והיא גם תחבר אתכם לקבלת ייעוץ משפטי ואפילו לעירייה המקומית במקרה הצורך.  

HomeNet: ניהול ועד בית

אם האפליקציה הקודמת מיועדת לדיירים, הרי שזו מיועדת לוועד הבית עצמו. תפקיד שלא הרבה ששים למלא ושרבים ישמחו אפילו להימנע ממנו בכל מחיר. אחד מיתרונותיה הגדולים הוא ממשק שמאפשר לשלם את תשלומי הוועד ישירות דרך כרטיס האשראי. יש לה ממשק לוועד וכן לדיירים עצמם, שיכולים לעקוב דרכה אחר הפעולות שנעשות בבניין. כמו הקודמת גם זו חינמית.

אם לא הצלחתם להתחמק ואתם משמשים כוועד הבית בבניין, צילום: צילום מסך אם לא הצלחתם להתחמק ואתם משמשים כוועד הבית בבניין | צילום: צילום מסך אם לא הצלחתם להתחמק ואתם משמשים כוועד הבית בבניין, צילום: צילום מסך

 

שותפים: לא אכלתי לך את הקוטג'

מגורים בדירת שותפים יכולים בקלות להפוך לסיוט. מתשלום חשבונות, דרך ניקיון הדירה וכלה בניהול מלאי האוכל, לא חסרות סיבות לריב עליהן. שותפים מתיימרת לעשות לכם סדר. היא כוללת ממשקים שמאפשרים לנהל את כל הנושאים המעיקים האלה. היא נראית כמו פיד של רשת חברתית וניתן להזין אליה את כל המטלות, התשלומים והתיקונים שצריכים להתבצע ולנהל אותם. היא חדשה בשוק והמפתחים מבטיחים בקרוב גם אפשרות להעברת כספים ותשלום חשבונות ישירות דרכה. חינם.

כל הנושאים שעלולים לריב עליהם, צילום: צילום מסך כל הנושאים שעלולים לריב עליהם | צילום: צילום מסך כל הנושאים שעלולים לריב עליהם, צילום: צילום מסך

Dira: למה השארת את הדוד דולק כל הלילה?!

דירה מיועדת לא רק לשותפים, אלא גם למשפחות או לפחות לתאים משפחתיים. היא מיועדת למשל ליצירת רשימות קניות משותפות, ניהול מטלות כגון שטיפת רצפה, כלים או כביסה. היא מהווה מעין רשת חברתית בזעיר אנפין לאנשים שגרים יחדיו. שימושי למניעת ריבים בין בני משפחה. חינם.

רשת חברתית בתוך הבית, צילום: צילום מסך רשת חברתית בתוך הבית | צילום: צילום מסך רשת חברתית בתוך הבית, צילום: צילום מסך

roomies: לשותפים עם אייפון ופייסבוק

אפליקציה זו קיימת כרגע רק לאייפון ולפייסבוק והיא מיועדת יותר לניהול הוצאות של דירת שותפים. מפתחיה (הישראלים) מייעדים אותה גם לשוק הבינלאומי, אבל גם בישראל היא תעבוד לא רע. אם כי היא בעברית היא כוללת פחות אפשרויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות