אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון יוצאת למלחמה בכבלי USB-C מאיכות ירודה צילום: pixabay.com

אמזון יוצאת למלחמה בכבלי USB-C מאיכות ירודה

הרשת הקמעונאית הכריזה שתוריד ממדפיה הווירטואליים שורה של כבלים שאינם תואמים את דרישות התקן ועלולים לפגוע במחשבים ניידים, סמארטפונים וטאבלטים

31.03.2016, 17:16 | נמרוד צוק
לאחר שקיבלה ממהנדס בגוגל מידע על שורה של כבלים שאינם תואמים את דרישות התקן (בהם כבל אחד שהשמיד לחלוטין מחשב נייד) הודיעה אמזון כי תסיר מהחנות כל כבל שיתגלה כי אינו עומד במפרט של ארגון התקינה "פורום יצרני USB".

קראו עוד בכלכליסט

בניגוד לכבלי USB מהדורות הקודמים, שהם מוצרים פשוטים וסטנדרטיים למדי, כבלים מסוג USB-C החדש נועדו לשמש גם ככבלי הטענה אוניברסליים - לא רק לסמארטפונים אלא גם למחשבים ניידים ומוצרים אחרים בעלי צריכת חשמל גבוהה, בהתאם לתקן USB 3.1.

מחשב בשווי 1,500 דולר יצא מכלל שימוש, צילום: pixabay.com מחשב בשווי 1,500 דולר יצא מכלל שימוש | צילום: pixabay.com מחשב בשווי 1,500 דולר יצא מכלל שימוש, צילום: pixabay.com

כדי לספק את הזרם בעוצמה הדרושה נדרשים כבלי USB-C לכלול נגד בעל עוצמת התנגדות של 56k אוהם, אבל כדי להוריד עלויות חלק מהיצרנים מסתפקים בנגדים חלשים יותר, לרוב בעוצמה של 10k אוהם בלבד, דבר שעלול לגרום לפגיעה בוויסות זרם החשמל - לאפשר להתקן הנטען למשוך יותר אנרגיה ממה שהמקור יכול לספק או להיפך. בחלק מהכבלים יש גם אי התאמות אחרות למפרט שעלולות לגרום לבעיות נוספות.

בנסון לאנג, מהנדס תוכנה בגוגל, גילה כי התופעה נפוצה למדי ופתח קמפיין דרך הדף שלו בגוגל פלוס הכולל סקירות של כבלים שונים הנמכרים באמזון, שפורסמו במקביל באיזור התגובות באתר. המקרה הקיצוני ביותר אירע בתחילת פברואר, כאשר לדבריו אחד הכבלים היה גרוע כל כך שגרם להוצאתו משימוש של מחשב פיקסלבוק 2 בשווי 1,500 דולר, לצד ציוד בדיקה נוסף שהתקלקל.

בעיות אחרות שעלולות להגרם, מלבד חוסר היכולת להשתמש בכבל הלקוי לטעינה, הן הוצאה משימוש של שקעי USB שבאו במגע עם הכבל. בדף של לאנג בגוגל פלוס ניתן למצוא רשימה מפורטת של כבלים שאינם מומלצים לשימוש.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות