אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל: כתב אישום נגד המיליארדר ג'וזף ספרא, הבנקאי העשיר בעולם

ברזיל: כתב אישום נגד המיליארדר ג'וזף ספרא, הבנקאי העשיר בעולם

לפי האישום, ספרא, שהונו נאמד בכ-19 מיליארד דולר, היה מודע לתוכניות מנהלים בחברתו לשלם שוחד כדי להפחית את מסי החברה

01.04.2016, 15:03 | שירות כלכליסט
הרשויות בברזיל הגישו כתבי אישום נגד המיליארדר ג'וזף ספרא וחמישה אנשים נוספים החשודים בהשתתפות במזימה לשחד פקידי מס.

קראו עוד בכלכליסט

ספרא, שהוכתר על ידי מגזין פורבס לבנקאי העשיר בעולם, חשוד שהיה מודע לתכנית של מנהליו הבכירים בקבוצת הבנקאות שלו בברזיל לשלם 15.3 מיליון ריאל כשוחד כדי להפחית את חוב המסים של החברה, שעומד כיום על 1.8 מיליארד ריאל. "הכוונות הפליליות של הקבוצה ברורות מהשיחות השונות וחילופי הודעות המוזכרים בכתב האישום", נמסר ממשרד התובע בברזיליה. מקבוצת ספרא נמסר בתגובה כי ההאשמות "אינן מבוססות".

בנק ספרא בז בנק ספרא בז'נבה, שוויץ | צילום: רויטרס בנק ספרא בז

הונו של ספרא (77) נאמד ב-18.6 מיליארד דולר, והוא נחשב לאדם השני העשיר בברזיל, אחרי ז'ורז'ה פאולו למאן. "אף נציג של הקבוצה לא הציע שוחד לשום פקיד ציבור והקבוצה לא נהנתה משום הטבה בשיפוט בבית הדין", נמסר בתגובה של החברה.

ספרא אמנם מעדיף להתחמק מאור הזרקורים, אך בשנים האחרונות ביצע כמה רכישות מתוקשרות, ביניהן רכישת מגדל גרקין בלונדון עבור 726 מיליון ליש"ט וההשתלטות ב-1.3 מיליארד דולר על חברת הבננות צ'יקיטה.

החקירה שבמסגרתה מואשם ספרא מתנהלת במקביל לחקירה הגדולה יותר סביב ההתנהלות של חברת הנפט הממשלתית פטרובראס, שבמסגרתה אף נחקר הנשיא לשעבר לואיז אינסיו דָה סילבה (לולה). בחקירה של ספרא, הרשויות בודקות את המחלקה במשרד האוצר שאחראית על פסיקות בנוגע לערעורים על מסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות