אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכישה ראשונה בעידן דוידי במגל - Aimetis הקנדית צילום: יונתן בלום

רכישה ראשונה בעידן דוידי במגל - Aimetis הקנדית

זאת לפי שווי חברה של 14 מיליון דולר; קרן פימי של ישי דוידי רכשה את השליטה במגל לפני שנתיים

02.04.2016, 12:36 | דרור רייך

חברת מגל, שנמצאת בשליטת קרן פימי (40%) של ישי דווידי מדווחת על עסקה לרכישת חברת Aimetis הקנדית לפי שווי של 14 מיליון דולר. מדובר ברכישה ראשונה של דוידי במגל מאז רכש ב-2014, באמצעות פימי, את השליטה בה מידי נתן קירש.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הקנדית עוסקת בניתוח וניהול וידאו, והוכרה לאחרונה על ידי חברת הייעוץ וראיית החשבון דלויט כאחת מחברות הטכנולוגיה בעלות הצמיחה המהירה ביותר בצפון אמריקה. במגל מציינים כי "סל המוצרים" של Aimetis משלים את מוצריה בתחום המערכות לגילוי ופריצה למתחמים ותגדיל בכ-20% את מגוון ההצעות ללקוחות שלה. מגל מצפה עוד כי Aimetis תתרום להכנסותיה באופן משמעותי ב-2017.

באוגוסט 2014 נכנסה קרן פימי להשקעה במגל, והקרן בניהולו של דוידי, רכשה את השליטה בה (40%) תמורת 22.6 מיליון דולר. הרכישה עצמה נעשתה לפי מחיר של 3.5 דולרים למניה, דיסקאונט של כ-7% על המחיר יום לפני סגירת העסקה - 3.74 דולרים. קירש נשאר עם אחזקה של 4% במניות מגל. כרגע נסחרת מגל לפי מחיר של 5 דולר למניה, מה שמקנה לה שווי שוק של 81 מיליון דולר לעומת שווי שוק של 62 מיליון דולר בעת הרכישה, כך שהקרן מורווחת כ-30% על השקעתה.

בתוך כך, מגל דיווחה על התוצאות הכספיות ל-2015 מהם עולה כי ההכנסות השנתיות הסתכמו ב-64 מיליון דולר, נמוך מ-77 מיליון דולר אשתקד, אך יותר מ-51 מיליון דולר ב-2013. הרווח הנקי הסתכם ב-3 מיליון דולר, בדומה לאשתקד, וגבוה מ-2013 אז נרשם הפסד נקי של 4 מיליון דולר.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

מגל פועלת בשלושה מגזרים, פיתוח וייצור מוצרים המשמשים במערכות חכמות להגנה היקפית, בין השאר: חיישנים, מערכות שליטה ובקרה ממוחשבות ותוכנה ייעודית; ביצוע פרויקטים של תכנון ובנייה של מערכי אבטחה היקפית לאתרים רגישים; ופיתוח ומכירה של מערכות להגנת אתרים רגישים מפני מתקפות סייבר.

היא הוקמה בשנת 1965 כחטיבה בתעשייה האווירית. החברה הופרטה ובשנת 1993 הונפקה בנאסד"ק. החברה מעסיקה כיום כ-310 עובדים, מתוכם כ-150 במטה החברה ביהוד והשאר ברחבי העולם בחברות הבנות בקנדה, בארה"ב ומדינות נוספות באירופה ודרום אמריקה. בשנת 2010 היתה החברה נתונה בקרב שליטה כאשר שלוש קרנות אמריקאיות ביקשו להדיח את מנכ"ל החברה, כמו גם את יו"ר החברה, יעקב פרי, אולם בסופו של דבר נותר אז פרי בראש החברה. ב-2012 נמחקה ממסחר בבורסת ת"א.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות