אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נדחתה ההכרעה בקיצור עונשו של משה קצב צילום: גדי קבלו

נדחתה ההכרעה בקיצור עונשו של משה קצב

ועדת השחרורים שהתכנסה לדון בעניין קיצור עונשו של נשיא המדינה לשעבר, דוחה את הכרעתה ליום רביעי. זאת לאחר פנייה של הרשות לשיקום האסיר שביקשה להגיש תוכנית שיקום

03.04.2016, 13:10 | זוהר שחר לוי
ועדת השחרורים שהתכנסה לדון בעניין קיצור עונשו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב דוחה את הכרעתה ליום רביעי. זאת, לאחר פנייה של הרשות לשיקום האסיר שביקשה דחייה בהכרעה כדי להגיש תוכנית שיקום.

ביום רביעי הקרוב תתכנס בפעם השלישית ועדת השחרורים כדי לסיים את כתיבת ההחלטה ולמסור אותה במעמד הצדדים. במידה שתחליט הוועדה על שחרורו המוקדם של קצב, הוא צפוי להשתחרר לקראת סוף החודש.

הבוקר (א') התכנסה הוועדה ובפתח הדיון הוגשה בקשת דחייה מטעם הרשות לשיקום האסיר. עמדתה תוגש בשעות הקרובות וכך גם תגובת הפרקליטות.

קצב, שהורשע בעבירות מין ואונס, ביקש לאחרונה מוועדת השחרורים להשתחרר שחרור מוקדם ולנכות שליש ממאסרו שעומד על 7 שנים.

משה קצב (ארכיון), צילום: ירון ברנר ynet משה קצב (ארכיון) | צילום: ירון ברנר ynet משה קצב (ארכיון), צילום: ירון ברנר ynet

בשבוע שעבר דנה הוועדה בבית הכלא מעשיהו בבקשתו של קצב, המיוצג על ידי עוה"ד ציון אמיר, יהושע רזניק, ציון סהראי ושני אילוז, שטענו כי יש לקבל את בקשתו. קצב ריצה עד כה 4 שנות מאסר מתוך 7 השנים שנגזרו עליו בבית הסוהר מעשיהו שברמלה.

מנגד, טענה הפרקליטות שיש להותיר את העונש על כנו ולא לקצר אותו. לפי הפרקליטות קצב לא הודה במעשיו, לא הביע חרטה וגם לא עבר תהליך שיקומי של ממש. למרות התוכנית מטעם הרשות לשיקום האסיר, הפרקליטות עדיין צפויה להתנגד לשחרור המוקדם.

בכל מקרה, ותהיה ההחלטה של ועדת השחרורים אשר תהיה, צפויים הצדדים להיפגש בסיבוב נוסף – בערעור שיוגש מטעם מי מהצדדים לבית המשפט לעניינים מנהליים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
גם אולמרט לא הביע חרטה...נראה עד כמה הפרקליטות תהיה "עקבית"
ראשית- מה זה השטות הזו קיצור עונש מאסר על התנהגות טובה?! בפרט כשבתי המשפט בארץ ממילא מטילים עונשים קלים מידי (אלא אם כן הרגת בן של שופט...) אבל מה שיותר מעניין - אם הטענה נגד שחרור מוקדם תהיה על שקצב לא הודאה באשמה ולקח אחריות והביע צער, מאוד מעניין מה יהיה כשאולמרט יבוא להשתחרר על "התנהגות טובה" בחדר הכושר שבנו לו, ועם הטיילת של משפחה וחברים שסידרו לו. וזה לא יהיה מפתיע - הפרקליטות בישראל היא קליקה של אנשים שהם מעל החוק מותר להם לרמות לשקר לדרוס את החוק ברגל גסה - וכשמותחים עליהם ביקורת - הפרקליטות בישראל מתנהגת כאחרונת הפושעים- פועלת למניעת פרסום ביקורת על מחדליה והתנהלותה, ועם כזו פרקליטות איך אפשר לבוא בטענות למישהוא?! חבל שכל הרעשנים בעם עסוקים בלשנוא את ביבי ולא שמים לב שהפרקליטות בישראל היא האיום הגדול על הדמוקרטיה!
החלק השפוי  |  04.04.16