אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייר פרנס תחדש החודש את טיסותיה לטהרן; הדיילות יצטרכו לכסות את השיער צילום: Air France

אייר פרנס תחדש החודש את טיסותיה לטהרן; הדיילות יצטרכו לכסות את השיער

בחברה מבהירים כי הדרישה מהדיילות לכסות בצעיף את שיערן לא חלה בעת הטיסה, אלא אחרי הנחיתה וכי הנחיה זו קיימת גם בטיסות לסעודיה

03.04.2016, 17:22 | שירות כלכליסט
אייר פרנס מתכוונת לחזור ולטוס לאיראן בהמשך החודש, אך כבר עכשיו הודיעו חלק מהדיילות כי יסרבו לטוס למדינה, זאת מכיוון שקיבלו הוראה להתעטף בכיסוי ראש ברגע שנוחתים בטהרן.

באייר פרנס קבעו טיסה ראשונה מפריז לטהרן ב-17 באפריל, על רקע הפשרת היחסים בין שתי המדינות. הטיסות הופסקו ב-2008 בעקבות הטלת הסנקציות על המדינה בשל פיתוח תכנית הגרעין שלה.

דיילות חברת תעופה אייר איראן, צילום: Viking Wings דיילות חברת תעופה אייר איראן | צילום: Viking Wings דיילות חברת תעופה אייר איראן, צילום: Viking Wings

אולם מאז המהפכה האסלאמית שפרצה ב-1979, החוק באיראן מחייב את הנשים לכסות את השיער שלהן.

באיגוד העובדים SNPC המייצג חלק מהדיילות מבקשים מהנהלת חברת התעופה לשקול להפוך זאת לבקשה בהתנדבות במקום דרישה מחייבת. "בכל יום אנחנו מקבלים שיחות מדיילות מודאגות שאומרות לנו שאינן מעוניינות לחבוש כיסוי ראש", סיפר לסוכנות החדשות AFP כריסטוף פילה מהאיגוד.

לדבריו, מנהלי החברה שלחו מזכר לעובדים שבו יידעו אותם שהעובדות ידרשו "ללבוש מכנסיים בטיסה עם ז'קט רופף מעל וצעיף שיכסה את השיער שלהן ברגע שהן יורדות מהמטוס".

גם באיגוד UNAC גינו את הדרישה. "אנחנו מתנגדים לכך שזו דרישת חובה. צריך לתת לדיילות את הזכות לסרב לעלות על הטיסות הללו", מסרו מהאיגוד.

מאייר פרנס מסרו בתגובה כי צוות האוויר "מחויב כמו כל תייר זר לכבד את החוקים של המדינה שבה הם מטיילים. החוק האיראני מחייב את כל הנשים במדינה לכסות את השיער כשהן בציבור". עוד הוסיפו בחברה כי הדרישה הזו לא חלה בעת הטיסה, והיא מכובדת על ידי כל חברות התעופה הבינלאומיות שטסות לאיראן. כמו כן, ציינו עוד בחברה כי זה אינו חוק חדש, אלא הוא היה בתוקף לפני הפסקת הטיסות ב-2008 וקיים גם בטיסות לסעודיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות