אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תדיראן מודה: מזגנים שיוצרו בשנים 2008-2002 נוטים להתלקח צילום: סיון פרג'

תדיראן מודה: מזגנים שיוצרו בשנים 2008-2002 נוטים להתלקח

מדובר בליקויים במזגנים עיליים שיוצרו לפני כעשור והייצור שלהם הופסק. "יש להדגיש כי בתקופה זו תדיראן היתה בבעלות תאגיד האמריקאי Carrier", נמסר מהחברה; מניית החברה צללה היום בבורסה ב-9%

03.04.2016, 17:34 | אורנה יפת

הפרומו בערוץ 10 על תחקיר שישודר הערב בתוכנית "עושות חשבון" המעיד על סכנת התלקחות הוביל את תדיראן להוציא תגובה מטעמה לבורסה, בעקבות הירידה במניית החברה.

על פי התחקיר, כ-40 דגמים של תדיראןשיוצרו בשנים 2008-2002 נוטים להתלקח כתוצאה מתקלה בייצור ועלולים להתלקח גם במצב בו הם אינם פועלים. על פי התחקיר, בעבר, בעקבות תביעה משפטית, פרסמה תדיראן מודעה מוצנעת שהזהירה מפני התלקחות אך מאז החברה הצניעה את המידע ודאגה למנוע פרסום של מקרים נוספים של התלקחות מזגן. באחד המקרים שיוזכרו בתחקיר, נספו שני ילדים במושב קשת שבגולן.

יש לציין, כי מדובר בדגמים שאינם מיוצרים כיום, ויוצרו בזמן שהבעלות על תדיראן הייתה של חברת CARRIER האמריקאית, ולא בבעלות משה ממרוד, בעל השליטה הנכוחי בתדיראן. עם זאת, נטען בתחקיר כי בשנים האחרונות, ולמעשה מאז ההודעה ב-2008, יש התחמקות מאחריות של תדיראן.

מזגן חדש של תדיראן (לא מאלו שמופיעים בתחקיר), צילום: מוטי פיישבין מזגן חדש של תדיראן (לא מאלו שמופיעים בתחקיר) | צילום: מוטי פיישבין מזגן חדש של תדיראן (לא מאלו שמופיעים בתחקיר), צילום: מוטי פיישבין

על פי גורמים בערוץ 10, ממרוד התראיין לתחקיר ואמר שמעכשיו הוא ידאג להחליף כל מזגן בעייתי במזגן חדש. בערוץ מדווחים כי ידוע להם על עשרות מקרים של שריפות וההערכה היא שמדובר בעשרות אלפי מזגים שעדיין נמצאים בבתי לקוחות.

תדיראן הוציאה דיווח לבורסה ומסרה שככל הידוע לה, מדובר בליקוים במזגנים עיליים שיוצרו לפני כעשור והייצור שלהם הופסק. "יש להדגיש כי בתקופה זו תדיראן היתה בבעלות תאגיד האמריקאי Carrier".

על פי תדיראן, בשנת 2008, עם הפרסומים על התקלה, ערכה החברה שהחזיקה בבעלות על תדיראן ריקול, על סדרות המזגנים האמורות, באמצעות פניה לציבור בכלי התקשורת. "למיטב ידיעת החברה, בעקבות הודעת הריקול מרבית המזגנים מהסדרות האמורות טופלו באופן נאות". תדיראן חוזרת ומדגישה בהודעה כי "ייצור הסדרות האמורות, הודעת הריקול, והפסקת ייצורן התרחשו עוד בטרם נרכשה תדיראן (פעילות המזגנים) מתאגיד קרייר על ידי החברה בשלהי שנת 2009".

עוד נמסר מתדיראן כי המזגנים מטעמה "עומדים בסטנדרטים מחמירים, בין היתר של מכון התקנים הישראלי, ומאז החלה החברה לפעול בתחום המזגנים היא מספקת ללקוחותיה שירות מקצועי ומטפלת כנדרש ובאופן פרטני בכל פניה בקשר לסדרות האמורות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות63 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

60.
כל הכבוד למה לאלקטרה אין אומץ לעמוד מאחורי
כל הכבוד למה לאלקטרה אין אומץ לעמוד מאחורי מוצר כושל שמכרה ללקוחות ליפני כ5 שנים שנקרא מזגן אלקטרה אינורטר 2 כס  שהוא דפוק והכי עצוב גם אלקטרה ידעו שכל הסדרה שמכרו היתה דפוקהאבל אין להם את היושרה והאומץ לעמוד מאחורי הכשל הזה שעלה יותר מ5000 שח אז מאז אין אדם או חברה שאני לא מזהיר אותם מאלקטרה 
Wrench  |  27.06.16
לכל התגובות