אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל בנק גדול ברוסיה על 'מסמכי פנמה': "פוטין מעולם לא היה מעורב, זה הכל בולשיט" צילום: בלומברג

מנכ"ל בנק גדול ברוסיה על 'מסמכי פנמה': "פוטין מעולם לא היה מעורב, זה הכל בולשיט"

מנכ"ל הבנק הממשלתי VTB גרופ, הגיב לטענת ה"גרדיאן", כי מהמסמכים המודלפים עולה כי אנשים וחברות בעלי קשרים לפוטין היו מעורבים בעסקאות והלוואות בשווי 2 מיליארד דולר; בעניין אחר, הבנק הרוסי מאיים בפירעון מיידי לחובות של אפי פיתוח של לב לבייב

04.04.2016, 12:48 | שירות כלכליסט

אנדריי קוסטין, מנהל בנק VTB גרופ, אחד הבנקים הממשלתיים הגדולים ברוסיה, מכחיש את הדיווחים על כך שהנשיא ולדימיר פוטין קשור לעסקאות בשווי 2 מיליארד דולר, שבהן מעורבים מקורבים לו.

קראו עוד בכלכליסט

"פוטין מעולם לא היה מעורב. זה הכל בולשיט", אמר קוסטין בראיון לבלומברג. הוא המשיך והכחיש את האשמות שהבנק ביצע הלוואות לא מבוטחות דרך חברת בת בקפריסין לחבר קרוב של הנשיא.

על פי ה"גרדיאן", המסמכים המודלפים מצביעים על עסקאות והלוואות בשווי 2 מיליארד דולר שבהן היו מעורבים אנשים וחברות בעלי קשרים לפוטין. על פי חלק מהדיווחים, החברה הבת של VTB בקפריסין (RCB) העניקה קווי אשראי לא מבוטחים של מאות מיליוני דולרים בריבית נמוכה ביותר לחברה מחוץ למדינה שבשליטת אחד מחבריו הוותיקים ביותר של פוטין.

אמנית רוסיה מציירצ פורטרט של הנשיא פוטין, צילום: איי אף פי אמנית רוסיה מציירצ פורטרט של הנשיא פוטין | צילום: איי אף פי אמנית רוסיה מציירצ פורטרט של הנשיא פוטין, צילום: איי אף פי

"זה כלל לא בא בחשבון ש-RCB יעניק הלוואה לא מבוטחת", הדגיש קוסטין. לדבריו, הבנק נמצא תחת הפיקוח של הבנק האירופי המרכזי וההאשמות נגדו נובעות מאנשים "שאין להם את המידע על העסקאות הפיננסיות".

עוד הוסיף כי מתנהל קמפיין נרחב נגד רוסיה. "לא קראתי דבר שמקושר האופן ישיר לפוטין", הדגיש.

התקשורת הממשלתית ברוסיה התעלמה ברובה מהדיווחים, בעוד שאמצעי תקשורת עצמאיים שנוטים להעביר ביקורת על הקרמלין, העניקו לנושא שטח נרחב. אך לפי אלכסיי צ'סנקוב, יועץ לשעבר של הקרמלין, הדיווחים לא ישפיעו על מעמדו של פוטין בקרב הרוסים. "לא יהיו השלכות חמורות לדימוי האישי של פוטין", ציין.

בשבוע שעבר פורסם ב"כלכליסט", כי הבנק הרוסי בנק VTB גרופ מאיים בפירעון מיידי לחובות של אפי פיתוח של לב לבייב. הבנק העמיד הלוואה של 416 מיליון דולר לקניון אפימול והלוואה של 193 מיליון דולר לפרויקט אוזרקובסקיה 3. הבנק מאיים שאם החברה לא תנקוט שורה של פעולות, הוא ידרוש מאפי פיתוח פרעון מיידי של ההלוואות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות