אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל חוב של 1.74 מיליארד שקל - חברת החשמל מצמצמת אספקה לבית לחם צילום: בלומברג

בשל חוב של 1.74 מיליארד שקל - חברת החשמל מצמצמת אספקה לבית לחם

לטענת החברה, היא החליטה להפעיל "תוכנית דרמטית של רצף הגבלות אספקה מידי יום למשך כשבועיים, במטרה לצמצם המשך גדילת החוב ומציאת פתרון קבע". בשבוע שעבר האספקה צומצמה ליריחו

04.04.2016, 13:25 | ליאור גוטמן
חברת החשמל החלה לצמצם מהבוקר (ב') את אספקת החשמל לבית לחם, זאת בשל חוב שנצבר ברשות הפלסטינית בגין אי תשלום חשבון חשמל. לפי חברת החשמל סך החוב הוא כ-1.74 מיליארד שקל, כאשר בשבוע שעבר הייתה זו יריחו ש"זכתה" באספקת חשמל נמוכה ביחס לביקוש.

לטענת חברת החשמל, "הנהלת החברה החליטה להפעיל תוכנית דרמטית של רצף הגבלות אספקה מידי יום למשך כשבועיים, וזאת במטרה לצמצם המשך גדילת החוב ומציאת פתרון קבע".

עבודות של חברת החשמל (ארכיון), צילום: יובל חן עבודות של חברת החשמל (ארכיון) | צילום: יובל חן עבודות של חברת החשמל (ארכיון), צילום: יובל חן

למרות ההצהרות הגדולות, הצעדים שנוקטים בחברת החשמל לא נראים כיעילים ממש - במהלך 2015 הקטינה חברת החשמל את האספקה לשכם וג'נין.

זאת בטענה שהחוב של הרשות מתקרב ל-2 מיליארד שקל. ממשלת ישראל אף ניסתה לצמצם את הנזק בהעברה של כ-300 מיליון שקל מכספי מיסים של הרש"פ כדי לצמצם את החוב. אולם שנה אחרי זה, נראה כאילו החוב מתקרב לרמה שנרשמה בשנה שעברה, ובמקביל חברת החשמל ממשיכה לטעון שהיא תפעל "בכל האמצעים העומדים לרשותה לגבייה שוטפת ועל מנת שהחוב לא ימשיך לתפוח".

בחברת החשמל הציעו בעבר לנתק לגמרי את אותם גורמים שלא משלמים את חובם, ואף תבעו את הממשלה על אזלת ידה, אולם העתירה נמשכה בהמלצת בית המשפט בטענה שמדובר בנושא פוליטי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות