אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארזתם לבד? הוועידה המוטסת ממריאה הלילה לסן פרנסיסקו צילום: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן, תומי הרפז

ארזתם לבד? הוועידה המוטסת ממריאה הלילה לסן פרנסיסקו

יותר מ־200 משקיעים, יזמים ומנכ"לים בתעשיית ההייטק הישראלית ישתתפו בוועידה המוטסת הראשונה שתתקיים בטיסת יונייטד מת"א לסן פרנסיסקו. על הקרקע יקיימו המשתתפים מסע דילוגים בין גוגל, טוויטר, סיסקו, GoPro ,yelp, קוויקסי וסקוור

04.04.2016, 18:26 | אסף גלעד

יותר מ־200 משקיעים, יזמים, מייסדים ומנכ"לים של חברות הייטק ישראליות המייצגות מגוון רחב של טכנולוגיות פורצות דרך ישתתפו ביונייטק - הוועידה המוטסת של "כלכליסט", בנק הפועלים וחברת התעופה יונייטד, שיוצאת לדרך הלילה. הוועידה תיערך באחת הטיסות הישירות הראשונות מתל אביב לסן

פרנסיסקו, קו תעופה שנוסד לאחר פעילות שדולה נמרצת של קבוצת יזמים ומשקיעים ישראלים בכירים בעמק הסיליקון ובהם נועם ברדין, מנכ"ל Waze; אורן דוברונסקי, מייסד הוטבר; אורן זאב, איש אייפקס לשעבר וכיום משקיע סדרתי; וזוהר לבקוביץ, מייסד אמובי ומשקיע סדרתי. לדבריהם, קו ישיר לסן פרנסיסקו יכול לקצר את הדרך שעוברים משקיעים אמריקאים בדרכם לישראל, ובכך לתרום להאצת ההשקעות הזרות בתעשייה הישראלית.

המשתתפים בוועידה מייצגים קשת של חברות הייטק, החל בסטארט־אפים קטנים כמו מאפמי, שופיק ואקסונייז, דרך חברות הייטק בוגרות בעלות שווי שוק של מאות מיליוני דולרים - כמו יצרנית המלצות התוכן אאוטבריין, חברת טכנולוגיות הפרסום קנשו, ויצרנית הטכנולוגיות לאתרי הווידיאו קלטורה — וכלה בענקיות כגון יאהו, קוויקסי ודרופבוקס האמריקאיות, ענקיות אבטחת המידע צ'ק פוינט וסייבר ביט, חברת חיישני הדרך מובילאיי, וקרנות השקעה כמו פיטנגו, כרמל, מרקר, JVP, NVP ו־Team8.

רחפנים ומציאות מדומה

היזמים הללו יצטרפו למשלחת בכירי הייטק שבראשה יעמדו שגריר ארצות הברית בישראל דן שפירו, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, מייסד צ'ק פוינט גיל שויד ומייסד מובילאיי זיו אבירם.

משתתפי הוועידה המוטסת: מימין - ניר ברקת, זיו אבירם, נדב צפריר וגיל שויד, צילום: ראובן קפוצ משתתפי הוועידה המוטסת: מימין - ניר ברקת, זיו אבירם, נדב צפריר וגיל שויד | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי, תומי הרפז, עמית שעל, אוראל כהן משתתפי הוועידה המוטסת: מימין - ניר ברקת, זיו אבירם, נדב צפריר וגיל שויד, צילום: ראובן קפוצ

הדיונים בוועידה ישודרו לנוסעי המטוס, ובהם יידונו נושאים כגון משבר גיוסי ההון בעמק הסיליקון; מעבר חברות הסטארט־אפ הישראליות והיזמים שלהן לניו יורק ולסן פרנסיסקו; והטרנדים הטכנולוגיים החדשים שמגיעים מהוואלי ובהם הרכבים האוטונומיים, רחפנים, משלוחי מזון ממונעים, אפליקציות כלכלה שיתופית ומציאות מדומה.

על הקרקע תתקיים סדרה של פגישות ואירועים בסן פרנסיסקו ובעמק הסיליקון בהשתתפות הקונסול הישראלי בסן פרנסיסקו, וכן סיורים בחברות טכנולוגיה מובילות בעמק הסיליקון, ובהן גוגל וטוויטר. במסגרת הוועידה יתקיים גם אירוע בהשתתפות ג'ון צ'יימברס, היו"ר המיתולוגי של סיסקו.

ג ג'ון צ'יימברס, יו"ר סיסקו יארח את משתתפי הוועידה המוטסת | צילום: בלומברג ג

את היום הראשון תבלה המשלחת ברובע ההייטק במרכז סן פרנסיסקו SOMA, תבקר במטה טוויטר, ותזכה לסיור בחברה שעומדת בפני תקופה מכריעה אשר תקבע את גורלה. טוויטר עוברת בימים אלה מתיחת פנים שכוללת שילוב של סרטונים ומלל נוסף בתוך מסגרת הציוצים הקצרצרים שהיא מפיצה, ובמקביל בוחנת הארכה של מספר התווים בציוץ — דיווח שאותו הכחישה נמרצות.

בנוסף תבקר המשלחת גם ב־Yelp, ענקית הדירוגים וההמלצות על מסעדות, מקומות בילוי ותיירות, שנכנסה בשנה שעברה גם לתחום משלוחי המזון על ידי רכישת Eat24 — חברת משלוחי האוכל הגדולה בחוף המערבי שנוסדה על ידי קבוצה של ישראלים בראשות נדב שרון וחיים ארז בתמורה ל־134 מיליון דולר. שרון עזב לאחרונה את החברה לפעילות ומחליף אותו מייק ג'פערי, שצפוי לנווט את החברה לשוק התחרותי ממילא של משלוחי אוכל בעמק הסיליקון, שוק שכולל כיום עשרות חברות סטארט־אפ חדשות ותחרות נמרצת מצד אובר ואמזון שמפעילות לאחרונה שירות משלוחים פופולרי.

בהמשך הוזמנו בכירי המשלחת לענקית הצילום GoPro, חברת המצלמות שהפכה לשם נרדף למצלמות אקסטרים, כאלה שניתן להתקין על קסדות ספורטיביות. GoPro עוברת כעת תקופה מאתגרת, כמו תחרות מצד שיאומי, אך עתידה עוד לפניה עם כניסה לתחומים מבטיחים כמו שוק מצלמות ה־360 שמרכיבות מעין כדור של מצלמות המצלמות את כל הזוויות האפשריות; או מצלמות הרחפנים, שנצמדות למזל"טים ומצלמות את הנוף שמתחת. מייסד ומנכ"ל החברה ניק וודמן ייפגש עם חברי המשלחת ויסביר להם על הכיוונים השונים שמעניינים את GoPro ואיך חברות ישראליות יוכלו לשתף איתה פעולה. החברה שיתפה בעבר פעולה עם מירקט הישראלית, אפליקציית השידור הישיר. 

מצטרף לוועידה, דן שפירו השגריר האמריקאי בישראל, צילום: עמית מגל מצטרף לוועידה, דן שפירו השגריר האמריקאי בישראל | צילום: עמית מגל מצטרף לוועידה, דן שפירו השגריר האמריקאי בישראל, צילום: עמית מגל

כמה חברות פינטק מתוך המשלחת יבקרו גם בסקוור, חברת התשלומים של ג'ק דורסי, מייסד טוויטר, שהונפקה לאחרונה בבורסה בניו יורק ומוגדרת כאחת מחברות הפינטק המבטיחות. מנהל הפיתוח התאגידי של החברה דיוויד בורקי יסביר לחברי המשלחת על החברה — שהפכה לאלטרנטיבה מבוססת טאבלטים וסמארטפונים לקופות רושמות ולענקיות כספים ותיקות - וכן על האסטרטגיה של החברה, ויכיר פתרונות ישראליים משלימים. בנוסף, חברות סטארט־אפ ישראליות בתחום הסייבר ואינטרנט הדברים ייפגשו גם עם סמנכ"ל ההנדסה של דרופבוקס, ענקית שירותי האחסון בענן שהונפקה לאחרונה, אדיטיה אגרוול. הסמנכ"ל מכיר היטב את ישראל, לאחר שביצע בשנה שעברה רכישה ראשונה בארץ וקנה את קלאודון של היזם מאיר מורגנשטרן.

אחרי רכישת הענק בארץ

שיאו של הביקור במפגש עם יו"ר ומייסד סיסקו, ג'ון צ'יימברס, שמוביל את חברת התקשורת הוותיקה לעולמות של שירותי ענן ואינטרנט הדברים. סיסקו ביצעה רק החודש רכישת ענק בישראל, כאשר קנתה את ליבה סמיקונדוקטור תמורת 320 מיליון דולר - רכישה שמעידה על החשיבות האסטרטגית של מרכז הפיתוח הישראלי שלה גם למוצרי ליבה של החברה, ובכלל זה מתגי תקשורת חדשניים המאפשרים לנהל תעבורת רשת בשירותי ענן ושירותים הנצרכים דרך הסמארטפון.

נוסף על כך תפגוש המשלחת בתומר קגן, מנכ"ל ומייסד מנוע החיפוש לאפליקציות Quixey שבבעלות עליבאבא; תבקר במשרדי שירות הלימודים המקוונים Coursera שהקימה הישראלית פרופ' דפנה קולר ובחברת האניבוק של היזם עוז אלון, שפיתחה מערכת מסחר אלקטרוני עבור מארגני אירועים וגייסה עשרות מיליוני דולרים בעמק הסיליקון; ותפגוש משקיעים מקרנות הון סיכון מובילות בעמק הסיליקון במאיצי הסטארט־אפים Upwest ו־500 startups.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות