אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקבוצה הרווחית ביותר באנגליה: ברנלי צילום: גטי אימג'ס

הקבוצה הרווחית ביותר באנגליה: ברנלי

הקבוצה ממזרח לנקשייר דיווחה על רווח של 34.6 מיליון ליש"ט עבור עונת 2014/15 –רק 500 אלף ליש"ט פחות מהרווח של ארסנל ומנצ'סטר סיטי יחד

04.04.2016, 14:49 | שירות כלכליסט
ברנלי הפכה לאחת הקבוצות המרוויחות ביותר באנגליה, מפתיעה כמו לסטר סיטי רק בשורת הרווח. הקבוצה ממזרח לנקשייר דיווחה על רווח של 34.6 מיליון ליש"ט עבור העונה שעברה (2014-2015) –רק 500 אלף ליש"ט פחות מהרווח של ארסנל ומנצ'סטר סיטי יחד. 

קראו עוד בכלכליסט

שחקני ברנלי. בסוף העונה שעברה ירדה ברלי ליגה, וכעת שנראה שהם בדרך לשוב במהרה לפרמיירליג, יהיה מעניין לראות אם התוצאות הפיננסיות המרשימות יעזרו לקריאות האוהדים להזרים יותר כספים להרכב בניסיון להבטיח שהשהות הבאה שלהם בפרמיירליג תהיה ארוכה. , צילום: גטי אימג שחקני ברנלי. בסוף העונה שעברה ירדה ברלי ליגה, וכעת שנראה שהם בדרך לשוב במהרה לפרמיירליג, יהיה מעניין לראות אם התוצאות הפיננסיות המרשימות יעזרו לקריאות האוהדים להזרים יותר כספים להרכב בניסיון להבטיח שהשהות הבאה שלהם בפרמיירליג תהיה ארוכה. | צילום: גטי אימג'ס שחקני ברנלי. בסוף העונה שעברה ירדה ברלי ליגה, וכעת שנראה שהם בדרך לשוב במהרה לפרמיירליג, יהיה מעניין לראות אם התוצאות הפיננסיות המרשימות יעזרו לקריאות האוהדים להזרים יותר כספים להרכב בניסיון להבטיח שהשהות הבאה שלהם בפרמיירליג תהיה ארוכה. , צילום: גטי אימג

התוצאה נובעת בין השאר מההכנסות הגבוהות מחוזי שידור בפרמיירליג, זאת בנוסף לעלות השכר הנמוכה בקבוצה. העלות הכוללת של השכר טיפסה ל-29.4 מיליון ליש"ט בתקופה המדוברת, אז שיחקה הקבוצה בליגה הבכירה. עלויות של קרוב ל-8 מיליון ליש"ט בעקבות העלייה לפרמיירליג נרשמו כבר בדו"חות הפיננסים של 2013-14.

עם זאת, יו"ר הקבוצה מייק גרליק הצהיר כי הרווחים יופנו לטובת התחייבויות קודמות של המועדון.  "בהתחלת העונה התקבלה החלטה לשלם את כל החובות החיצוניים והפנימיים של המועדון... התחייבנו גם לערוך שיפורים באצטדיון ולפתח מחדש את מגרש האימונים בעלות של סביבות 10 מיליון ליש"ט".

"מרבית עבודות הפיתוח יושלמו עד תחילת 2017, והן היו נחוצות ביותר, אך בשל מחסור בכספים נמנע מאיתנו להשלים את הפרויקטים עד כה". "אם מחשבים הכל, אז העלות הכוללת של תשלום החובות ועוד עבודות הפיתוח עומדת על 20 מיליון ליש"ט".

לצד זאת, כפי שעולה מהדו"חות, חלק מהחובות היו לגרליק עצמו, המחזיק במניות בחברות קשורות.

בסוף העונה שעברה ירדה ברלי ליגה, וכעת שנראה שהם בדרך לשוב במהרה לפרמיירליג. יהיה מעניין לראות אם התוצאות הפיננסיות המרשימות יעזרו לקריאות האוהדים להזרים יותר כספים להרכב בניסיון להבטיח שהשהות הבאה שלהם בפרמיירליג תהיה ארוכה.

לקבוצה מסורת גאה וזכתה פעמיים באליפות, האחרונה ב-1960. היא וקבוצות אחרות מסוגה יכולות להתעודד מההצלחה העונה של לסטר סיטי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות