אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נותנים בפופ צילום: יח"צ

נותנים בפופ

באלבום החדש שלהם הפט שופ בויז ממשיכים לספק את הסחורה, בעיקר למי שאהב לצרוך אותה עד היום

05.04.2016, 09:08 | עמי ברנד

באחד המערכונים הקלאסיים של החמישייה הקאמרית נתקל שי אביבי בתפקיד המצליחן בחברו מילדות (דב נבון). אחרי שאביבי מגלה שהחבר המשיך בחייו כמעט ללא שינוי או התקדמות, הוא אומר לו רפליקה שנכנסה לפנתיאון: "אתה ציון דרך, רק אל תשתנה לי", שמגלמת כמובן זלזול והתנשאות.

פט שופ בויז מוציאים אלבום חדש, מספר 13 בדיסקוגרפיה שלהם, בשם אופייני בן מילה בודדת — "סופר" — ונשמעים כאילו לא חלפו 30 שנה מאז האלבום הראשון. כלומר, הסגנון עדיין פופי ואלקטרוני, הנימה של הטקסטים דעתנית וצוננת, הקלידים מחזיקים ליינים שבעולם הרוק היו מופקדים בידי גיטריסטים עתירי פאתוס, וגם הנושאים לא מאוד התעדכנו מאז שנות השמונים.

העניין הוא שניל טננט וכריס לואו אינם יצרני פופ לצרכן הבלתי נבון. הם עדיין כאן גם ב־2016 בין היתר משום שכבר ב־1986 היו במוזיקה שלהם עומק ורגש שאינם נפוצים בז'אנר שנקרא פופ.

היום כבר קל להבין שהקונקורנציה של הצמד הלונדוני היא ניו אורדר, להקת הפוסט־פאנק ממנצ'סטר שנחשבת לאחד מאבות המזון של הרוק הבריטי.

הפט שופ בויז. כאילו לא חלפו 30 שנה, צילום: יח"צ הפט שופ בויז. כאילו לא חלפו 30 שנה | צילום: יח"צ הפט שופ בויז. כאילו לא חלפו 30 שנה, צילום: יח"צ

מתכתבים עם ניו אורדר

בשנה שעברה חזרה ניו אורדר עם אלבום חדש לאחר הפסקה ארוכה, והוכיחה שלא איבדה את הרלבנטיות עם חומרים כתובים ומופקים היטב. עכשיו טננט ולואו חוזרים, והתחושה דומה.

"Twenty-something" מתחיל בביט שממש מתכתב עם "Singularity" של ניו אורדר, וב"Undertow" עושות זמרות הרקע את מה שכל כך הצליח לניו אורדר בשירים כמו "Plastic" או "Restless".

המחשה מופלאה של הקרבה הרעיונית בין שתי הלהקות.

כאן גם המקום להתייחס לסינגל "Pop Kids", המתאר בני זוג או ידידים שהאובססיה לפופ ולמצעדי הפזמונים חיברה ביניהם והביאה אותם להירשם לאוניברסיטה בעיר הגדולה - בעיקר כדי לחיות סוף סוף בסביבה של המוזיקה האהובה עליהם.

תיאור תמציתי ומרגש של עולם תרבותי שהפט שופ בויז לקחו בו חלק גם כמאזינים וגם כיוצרים.

למי שמשוחד

מי שלא התחבר מעולם לפט שופ בויז לא צפוי לשנות את דעתו גם הפעם. מי שאהב אותם בעבר ימצא ב"סופר" עוד סיבות לאהוב אותם גם בהווה. הם מעמיקים פנימה, ומרחיבים את השליטה במיומנות האלקטרונית שלהם וביצירת הקסם שנקרא שיר פופ טוב.

שורה תחתונה>> מעמיקים את השליטה ביצירת הקסם שנקראת שיר טוב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות