אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עו"ד איתן ארז: "הנזק הכלכלי שאור הסבה נאמד ב-150-100 מיליון שקל"

מפרק החברות של ענבל אור אמר כי היא לקחה כספים מפרויקטים רבים, "שפכה אותם למיקסר, ומהמיקסר הזה הוציאה כראות עיניה". עוד אמר כי מכיוון שלאור חוב של 17 מיליון שקל לרשות המסים, הרשות "תטרוף את כל הכסף"

05.04.2016, 13:39 | אמיתי גזית

"זה קו פרשת מים בקבוצות הרכישה בישראל. מהיום אף אחד לא יקנה בקלות דעת וחופזה בקבוצת רכישה בלי להתייעץ עם עורך דין, בלי לקבל ערבות לכספו, בלי הערת אזהרה או בלי שהכסף יופקד בחשבון נאמנות". את הדברים האלה אמר עו"ד איתן ארז, שמונה הבוקר (ג') על ידי בית המשפט המחוזי למפרק קבוצת החברות של ענבל אור.

קראו עוד בכלכליסט

ארז השווה בדבריו את פרשת ענבל אור לפרשת חברת חפציבה, שקרסה ב-2007. לדעתו היא היוותה קו פרשת מים ברכישת דירה מקבלנים. ארז אמר כי כעת על הכנסת לעשות סדר גם בתחום קבוצות הרכישה. "בית המשפט קבע שהמבנה של החברות של אור היה מבנה של הונאת פונזי" הוסיף ארז וציין כי הפרשה הנוכחית מזכירה לו את פרשת ערן מזרחי, המרצה כיום עונש מאסר בגין הונאת פונזי, וארז היה הנאמן גם בתיק זה.

 

 

 ענבל אור הבוקר בבית המשפט המחוזי בת"א. החברות שלה יפורקו, צילום: שאול גולן ענבל אור הבוקר בבית המשפט המחוזי בת"א. החברות שלה יפורקו | צילום: שאול גולן  ענבל אור הבוקר בבית המשפט המחוזי בת"א. החברות שלה יפורקו, צילום: שאול גולן

ארז העריך כי הנזק הכלכלי שאור הסבה נאמד ב-150-100 מיליון שקל - חובות לרוכשי דירות וספקים. ארז הסביר כי אור לקחה כספים מפרויקטים רבים "שפכה אותם למיקסר, ומהמיקסר הזה הוציאה כראות עיניה".

על פי ארז יש כמה פרויקטים הקרובים לסיום בנייה, ובמקרה זה הוא יחתור להשלמתם. באשר לפרויקטים שעדיין לא התחילה בנייתם, הסביר ארז כי הוא יפעל להוציא אותם אל הפועלה, אך במקרה הזה חברים בקבוצת הרכישה יצטרכו להוסיף כסף.

עוד ציין ארז כי מאחר שלרשות המסים יש על פי הערכותיה חוב של כ-17 מיליון שקל, היא עלולה להשתלט על נכסים, אז יווצר מצב כי היא "תטרוף את כל הכסף". לדבריו, צריך לשאול את הכנסת למה לרשות המסים יש קדימות על פני רוכשי הדירות.

 

הבוקר הורה שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, על פירוק החברות של ענבל אור וקבע כי "אין תוחלת לתהליך ההבראה של החברות". בית המשפט נתן צו כינוס לכנסיה של החברות ושל ענבל אור - מדובר בחברת אור סיטי נדל"ן ושבע החברות הבנות. בנוסף הוציא בית המשפט צו עיכוב יציאה מהארץ לאור, המסובכת בחקירות המשטרה ורשויות המסים, והחברות בבעלותה נקלעו לחובות עתק. כמו כן ניתן צו איסור דיספוזיציה (העברת בעלות) על כל רכושה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
זה לא מה שצריך לשאול את הכנסת
ברור שלרשות המיסים יש עדיפות על פני רוכשי דירות והיא לא "טורפת" כסף. זו התבטאות חוצפנית של איתן ארז. לגבי חוק מכר - צריך להכניס בו תיקון דחוף שיחול על כל רכישה מעל לסכום של 200000 ש"ח - קבלן, קבות רכישה, יזמי תמא - שכוללללם ילכו לבנקים לארגן ערבויות חוק מכר.
06.04.16
19.
המפרק אשם?
אתם נורמליים? מה אתם מטפלים למפרק? יש כאן מקרה של אישה מרושעת, חסרת מצפון, נוכלת שהונתה ציבור שלם, גזלה מאנשים תמימים את חסכונותיהם ושרפה אותם על דירות יוקרה, על רכבי פאר, על אורח חיים ראוותני עד כדי גועל. חברים, אתם משלמים כל חודש מס הכנסה בתלוש ואיש אינו שואל אתכם, מדוע שהגברת הזאת לא תשלם בדיוק כמוכם? אתם לא מבינים שהיא גונבת לכל אחד ואחד מאיתנו כסף מהכיס?
אורן  |  06.04.16
18.
עו״ד ארז חתר לפירוק כי אז יגזור קופון
הפריח הרבה מספרים דמיוניים של חובות כדי לזרז את ההחלטה של הפירוק ששם יעשה הרבה כסף. ברור שענבל אור רימתה בלי חשבון אך לא בהיקפים המתוארים. מה גם שהיא דאגה לרווחיות גבוהה בפרויקטים כך שמי שקנה אצלה לא צריך להיות כל כך מודאג. יש גבול למינוף והרבה עסקים וחברות צריכים להיזהר כי הבנקים פתאום מפסיקים את החמצן והכל קורס כמו שקרה כאן.
אביב  |  05.04.16
לכל התגובות