אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תפסה ג'ובס: כך הפכה אלמנתו של מייסד אפל לאחת הנשים העשירות בעולם צילום: גטי אימג'ס

תפסה ג'ובס: כך הפכה אלמנתו של מייסד אפל לאחת הנשים העשירות בעולם

לורן פאואל ג'ובס מדורגת על פי פורבס במקום השישי בטבלת הנשים העשירות בעולם עם הון שנאמד ב-16.7 מיליארד דולר. איך הצליחה הסטודנטית לשעבר מסטנפורד להתברג לרשימה היוקרתית?

05.04.2016, 18:39 | שירות כלכליסט
לורן פאואל ג'ובס, אלמנתו של סטיב ג'ובס, הפכה מאז מותו של בעלה, סטיב ג'ובס באוקטובר 2011 לאחת הנשים העשירות בעולם. בני הזוג, שהכירו בעת שהייתה סטודנטית בסטנפורד, התחתנו ב-1991, עשר שנים לפני השקת האייפוד, וכעת הונה נאמד ב-16.7 מיליארד דולר, כך לפי מגזין פורבס, שכולל שני מטוסים פרטיים, ארבעה בתים ומניות בחברת וולט דיסני וכמובן באפל. בעקבות זאת פאואל ג'ובס היא האישה השישית העשירה בעולם, כך לפי דירוג המיליארדרים של פורבס.

לורן פאואל ג לורן פאואל ג'ובס עם בעלה המנוח סטיב ג'ובס | צילום: גטי אימג'ס לורן פאואל ג

על פי כתבה שפורסמה לאחרונה בביזנס אינסיידר, מרבית הונה נובע מהאחזקה שירשה מבעלה בוולט דיסני. השווי של המניות הללו עמד על 7.4 מיליארד דולר כשג'ובס מכר את אולפן האנימציה פיקסר לדיסני ב-2006. השווי של האחזקה הזו, בגובה 7.8%, עלה ועומד כעת על 12.7 מיליארד דולר. בנוסף לכך האחזקה שלה באפל שווה 560 מיליון דולר, אולם זהו סכום נמוך ביותר לעומת 65 מיליארד דולר שה-11% שג'ובס החזיק בחברה היו שווים היום, אולם הוא מכר את האחזקה הזו כשפוטר מהחברה ב-1985.

מרבית הונה נובע מהאחזקה שירשה מבעלה בוולט דיסני, צילום: גטי אימג מרבית הונה נובע מהאחזקה שירשה מבעלה בוולט דיסני | צילום: גטי אימג'ס מרבית הונה נובע מהאחזקה שירשה מבעלה בוולט דיסני, צילום: גטי אימג

פאואל ג'ובס היא גם הבעלים של ארבעה בתים, אחד מהם בו גרה עם ג'ובס וילדיהם נמצא בפאלו אלטו ושווה 8 מיליון דולר. יש לה גם שני נכסים בוודסייד, בשווי של 7.5 מיליון דולר ו-10 מיליון דולר, וכן אחוזה במאליבו שרכשה במרץ השנה שעברה עבור 44 מיליון דולר.

היאכטה שעיצב סטיב ג היאכטה שעיצב סטיב ג'ובס עם פיליפ סטארק | צילום: agent4stars היאכטה שעיצב סטיב ג

היא ירשה גם יאכטה בגודל 80 מטרים, שג'ובס עיצב ביחד עם המעצב הנודע פיליפ סטארק, אך זה לא אמצעי התחבורה היחיד שעומד לרשותה. לפאואל ג'ובס יש גם שני מטוסי גולפסטרים פרטיים אחד מ-2013 שעולה 58.8 מיליון דולר והשני מ-1999 בשווי 9.95 מיליון דולר.

שאר ההון שלה מחולק בין מזומן ונכסים נזילים, כולל עסקאות מניות, דיבידנדים והשקעות.

הבית בפאלו אלטו הבית בפאלו אלטו הבית בפאלו אלטו

פאואל ג'ובס גם משקיעה בצדקה. היא ייסדה כמה תוכניות לעזור לתלמידים חלשים, כולל קמפיין ארצי לערוך רפורמה בתיכונים, לו היא התחייבה לתרום 50 מיליון דולר. היא גם אחת התורמות הגדולות לוועדה התומכת במועמדות של הילארי קלינטון לנשיאות. 

מטוס מנהלים גולפסטרים G650 , צילום: בלומברג מטוס מנהלים גולפסטרים G650 | צילום: בלומברג מטוס מנהלים גולפסטרים G650 , צילום: בלומברג

מטוס מנהלים נוסף מסוג גולפסטרים מטוס מנהלים נוסף מסוג גולפסטרים מטוס מנהלים נוסף מסוג גולפסטרים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות