אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספרד: רה"מ רוצה לבטל את הסיאסטה צילום: בלומברג

ספרד: רה"מ רוצה לבטל את הסיאסטה

מריאנו ראחוי הודיע כי יפעל לביטול הפסקת הצהריים המסורתית בין 14:00 ל-17:00, ובמקביל יסתיים יום העבודה ב-18:00 במקום ב-20:00

05.04.2016, 18:10 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי הודיע כי יפעל לביטול הסיאסטה המסורתית במדינה - שלוש שעות הפסקה באמצע היום - וכתוצאה מכך יסתיים יום העבודה שעתיים קודם לכן, זאת על מנת להתאים את ספרד לשאר המדינות באירופה.

קראו עוד בכלכליסט

"אני אשיג הסכמה כדי לוודא שיום העבודה מסתיים בשעה שש בערב", הכריז. כיום יום העבודה המקובל בספרד מתחיל בשעה 10 בבוקר, כשבשעה 14 בצהריים העובדים יוצאים להפסקה של שלוש שעות, ואחריה חוזרים לעבוד עד שמונה בערב. הסיאסטה נוסדה באופן מסורתי מתוך הכוונה לאפשר לעובדי החקלאות להימנע משעות השמש החמות בצהריים.

סייסטה בפמפלונה, ספרד, צילום: רויטרס סייסטה בפמפלונה, ספרד | צילום: רויטרס סייסטה בפמפלונה, ספרד, צילום: רויטרס

בספרד אמנם עובדים יותר שעות מאשר בגרמניה, אך לפי נתוני ה-OECD, פריון העבודה בספרד נמוך בהרבה. דו"ח שפרסמה ועדה מיוחדת שהקים הפרלמנט ב-2013 מצא כי יש צורך בשעות עבודה גמישות יותר וכן "להפחית את הפסקות הצהריים, להגביל את משך הזמן של פגישות עסקיות ולחייב דייקנות בזמנים". על פי אותו דו"ח, ביטול הסיאסטה תעלה את איכות החיים ואת שיעור הילודה ובמקביל תפחית את מספר מקרי הגירושים.

ההערכה היא כי ראחוי תומך בצעד פופוליסטי מסוג זה בניסיון למשוך קולות לקראת יוני, אז צפויות להתקיים בחירות נוספות, מכיוון שאף מפלגה לא הצליחה להקים ממשלה לאחר הבחירות האחרונות בדצמבר.

ראחוי מעוניין גם להחזיר את ספרד לאזור הזמן שנקבע לפי שעון גריניץ', שכן כיום היא מקדימה בשעה את לונדון, בדומה למדינות מזרח אירופה כמו צ'כיה. הסדר הזמן המוזר הזה מקורו ב-1942, כשגנרל פרנקו הפגין את תמיכתו במשטר הנאצים על ידי אימוץ אזור הזמן המקובל בגרמניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות