אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיכה להסתבך: ענבל אור שוחררה בערבות לביתה צילום: שאול גולן

ממשיכה להסתבך: ענבל אור שוחררה בערבות לביתה

יזמית הנדל"ן נחקרה באזהרה במפלג הונאה במחוז תל אביב של המשטרה. בין השאר נבדקים חשדות להלבנת הון, הונאה על מכירה כפולה של דירות, שימוש בכספי ציבור ועוד. בימים האחרונים גבתה המשטרה גרסאות מכמה מהבכירים בקבוצתה של אור

06.04.2016, 18:14 | זוהר שחר לוי

יזמית הנדל"ן ענבל אור שוחררה הערב (ד') בערבות לאחר שנחקרה תחת אזהרה במשטרה. החקירה מתנהלת במחלק ההונאה במחוז תל אביב ונוגעת לחשדות באשר להתנהלות של אור ביחס לחברות שבשליטתה.

אור נחקרה במשך מספר שעות ושיתפה פעולה עם החוקרים. בסיום חקירתה היא שוחררה בערבות וללא תנאים מגבילים. אור נשאלה, בין השאר, על הטענות שעלו מדו"ח הנאמן בעניין קבוצת אור, למשל טענות לפיהן מכרה בכפל דירות וכן על טענות שעלו מצידו של בנק מזרחי טפחות במהלך הדיונים האחרונים ולפיהן הונו רוכשי דירות בשיטת הפירמידה.

קראו עוד בכלכליסט

בין השאר נבדקים גם חשדות להלבנת הון, שימוש בכספי ציבור ועוד. בימים האחרונים גבתה המשטרה גרסאות מכמה מהבכירים בקבוצתה של ענבל אור.

החקירה החלה בימים האחרונים במפלג ההונאה בעקבות מספר תלונות שהוגשו על ידי רוכשים שלא קיבלו חזרה את כספם וחששו מכך. בנוסף הועבר גם דו"ח הנאמן החמור שהוגש לבית המשפט במסגרת הקפאת ההליכים של קבוצת אור. הדו"ח שהעלה חשד לביצוע מעשיים פליליים על ידי אור ואנשיה הועבר לידי המשטרה, אך לא באמצעות הנאמן אלא על ידי גורם אחר.

ענבל אור, צילום: שאול גולן ענבל אור | צילום: שאול גולן ענבל אור, צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
ענבל אור היא דוגמה לתרדמת בקרב שומרי הסף בזמן שהעסק חיי ולא כשהוא קורס
העונש שיוטול עליה יהיה מאוד כבר אם וכאשר תוכחנה הטענות בדבר התרמית וככל הנראה ההונאה הגדולה בהיסטוריה בתולדות הנדל"ן בישראל. מדומני כי העונש יהיה דומה לזה של אתי אלון, זו ההערכה שלי. מדובר במעשי הונאה שלה אישית, אך היא איננה לבד. יש להטיל אחריות אישית וחמורה על דירקטוריון החברה שעל פניו קיבלו כסף לחינם כדי לשמש בובות שלה ללא בקרה וסיכול ההונאה, של משרד רואה חשבון מבקר העלוב שחוץ מלקבל שכ"ט ענק לא עשה שום דבר ואף התרשל בעבודת הביקורת שלו והם בראש ובראשונה אחראים למחדל הזה, של עורכי הדין של החברה שמוטב שלא להוסיף על כך כי העובדות והנפילה עדיין מהדהדת ברקע.
אריה , כפ"ס  |  07.04.16
19.
היכן בעלי המקצוע שהיו סביבה ונהנו מישרבלוף ?
הגברת כבר תשלם את מחיר אין ספק . השאלה החשובה כאן היכן בעלי המקצוע שהיו מופקדים על הצד המקצועי והחוקי של העסקים שלה. עורכי הדיין צריכים לשלם מחיר יקר על לא פחות ממנה שלא עשו את מלאכתם נאמנה רועי החשבון שפשעו לתפקידם ונתנו יד למעשים שלא עושים בחברה רצינית כלכלנים שאין לי מוסג היכן הם למדו ובטוח שחשבון רע הם יודעים אנשי מכירות חזירים שבטוח שהיו שותפים לבלוף והנהנו ממנו מצעד של בעלי מקצוע צריכים להגיע למשטרה ולבית משפט ולתת דין על חוסר תום לב וחוסר אחריות מקצועית היה לא לבד החברה האלו היו אתה נהנו מהרבה כסף שלו מגיע להם
חיים  |  06.04.16
18.
גילוי דעת - למה נפלה בבבלי ?
כששילמה וקנתה את האופציה לא גילו לי פרט מהותי ביותר , שהעירייה מנעה מימוש זכויות בניה בבבלי והיא לא הבינה את זה והאמינה שהיא תוכל לממש את זכויות הבניה שבאופציה והעובדה היא שהיא השקיעה עשרות מיליוני שקלים ונפלה כי במועד חתימת הסכם האופציה שרכשה ,הנהלת נכסי העירייה ואברמוביץ עדיין לא הגיעו אז להסדר לפיו אברמוביץ וחברות בשליטת תשובו יפנו את המחזיקים ממגרשי הבניה של העירייה.
הקורבן מבבלי , תל אביב  |  06.04.16
לכל התגובות