אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו לבכירי המשק: "אני מתכוון לעצור רגולציה לא הכרחית" צילום: עומר מסינגר

נתניהו לבכירי המשק: "אני מתכוון לעצור רגולציה לא הכרחית"

בפגישה עם שרגא ברוש, דובי אמיתי, אלי גונן ורוני בריק אמר נתניהו כי "ללא פעילות עסקית תחרותית ומשוחררת מעודף רגולציה לא תהיה כאן צמיחה ולא ייצור מקומות תעסוקה חדשים"

06.04.2016, 15:09 | רוני זינגר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אתמול עם נציגי מגזר התעשייה, הבנייה החקלאות והמלונאות ושוחח עמם בשורה של נושאים המטרידים אותם והנוגעים לטענותיהם ל"גישה שלילית" כלפי המגזר העסקי, עודף רגולציה וחקיקה בתחום המגזר העסקי ובנושא הצמיחה במשק.

לפגישה הגיעו יו"ר נשיאות הארגונים העסקיים שרגא ברוש, נשיא התאחדות האיכרים דובי אמיתי, נשיא התאחדות המלונות אלי גונן ונשיא התאחדות בוני הארץ - רוני בריק. בפגישה השתתף גם מנכ״ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר.

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: אלכס קולומויסקי   שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים | צילום: אלכס קולומויסקי שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: אלכס קולומויסקי

במהלך הפגישה הודיע נתניהו כי הוא מתכוון לעצור רגולציה "לא הכרחית": "אני מתכוון להורות לשרי הממשלה, לחברי הכנסת ולרגולטורים לערוך חשיבה מחדש ולעצור רגולציה לא הכרחית. המטרה המרכזית שלנו כרגע היא החזרת המשק לפסי צמיחה באמצעות חיזוק כושר התחרות, העלאת הפריון והסרת מגבלות רגולטוריות. יש לשנות את השיח הציבורי ולזכור כי המגזר העסקי איננו הבעיה אלא הפתרון, הוא מנוע הצמיחה והתעסוקה העיקרי והלחץ של השנים האחרונות הביא לפגיעה ממשית ביכולתו להתחרות בעולם".

"ללא פעילות עסקית תחרותית ומשוחררת מעודף רגולציה לא תהיה כאן צמיחה ולא ייצור מקומות תעסוקה חדשים", נכתב בהודעה שהוציאה לשכת נתניהו. את הדברים אמר לאחר ששמע את שרגר ברוש שמחה נגד "ים של חקיקה פרטית החלטות ממשלה פתאומיות ורגולציה היפראקטיבית. התחושה שלנו אינה טובה - אנחנו במצב התגוננות לא מוצדק מאז מחאת יוקר המחיה. בתנאים כאלו אנחנו לא יכולים לפעול יותר בישראל. בכל הענפים היצרניים אנחנו מרגישים תנועה של יזמים ומשקיעים החוצה, אל מעבר לים. אם לא נעצור זאת קיימת סכנה ממשית לכלכלה הישראלית".

גם יתר הנוכחים מחו על בעיות וקשיים בהם הם נתקלים בענף שלהם. כך למשל נשיא התאחדות האיכרים אמיתי העלה בפני ראש הממשלה מהלכים שבוצעו לאחרונה ושפוגעים לדבריו בחקלאות וכן דובר על מחירי המים לחקלאות. בשיחה טענו הנוכחים כנגד ״המתקפה הרגולטורית״ ובין היתר הועלו מהלכי חקיקה אחרונים כמו התוספות שעל המעסיק להוסיף לפנסיה או הגבלת שכר הבכירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות