אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני ספורט ורטהיימר מבקשים לאשר רכישת החברה והסדר הנושים; ביהמ"ש יכריע מחר

נאמני ספורט ורטהיימר מבקשים לאשר רכישת החברה והסדר הנושים; ביהמ"ש יכריע מחר

עוה"ד עמית לדרמן וישראל בכר הגישו בקשה לביהמ"ש לאשר את הצעתה של חברת מ. טוקר לרכוש את החברה תמורת 32 מיליון שקל. ספורט ורטהיימר נקלעה להקפאת הליכים לפני חמישה חודשים, בשל חובות של 125 מיליון שקל

06.04.2016, 19:38 | אורנה יפת

נאמני ספורט ורטהיימר, עו"ד עמית לדרמן וישראל בכר, הגישו היום (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לאשר את הצעתה של חברת מ. טוקר לרכוש את החברה ולאשר את הסדר הנושים לחברה ואת ההסדר האישי של בעלי השליטה, רוני וליה ורטהיימר. מחר (ה') בצהריים ידון בית המשפט בשתי הבקשות.

לפני יומיים משכה קבוצת קבילי-אטלס, שהגישה אף היא הצעה לרכישת החברה אך לא זכתה, את התנגדותה להצעה הזוכה של מ. טוקר של משה טוקר. כמו כן, הודיעו הנאמנים לבית המשפט כי הצליחו להשיג רוב מובהק מבחינת מספר הנושים שתמכו בהסדר (75% ממספר הנושים), אך בנוגע לסכום הנשייה הושג רוב של 67.5% בלבד.

רוני ורטהיימר, בעל השליטה ברשת, צילום: אסף לוי רוני ורטהיימר, בעל השליטה ברשת | צילום: אסף לוי רוני ורטהיימר, בעל השליטה ברשת, צילום: אסף לוי

הנושים הצליחו לקבל הסכמתה של חברת לייף ספורט, נושה שלה חייבת ורטהיימר 6.8 מיליון שקל, להימנע מהצבעה נגד הסדר הנושים האישי של רוני וליה ורטהיימר, והצביעה בעד הסדר הנושים של הרשת הקמעונאית.

חברות נוספות שהסכימו לתמוך בהסדר הן איי.אי.אל בע"מ שלה חייבת ורטהיימר 5.87 מיליון שקל, חברת אלשרד, נושה עם חוב של 1.66 מיליון שקל, חברת פלג ניל שלה חבה ורטהיימר 2.66 מיליון שקל, וחברת ענקי ספורט בע"מ נושה בעלת חוב של 445 אלף שקל.

משה טוקר ירכוש את החברה בתמורה ל-32 מיליון שקל ורוני ורטהיימר ישאר בעל החזקות של 10% מהמניות. במידה שהחברה תעמוד ביעדים כספיים וברווחים שנקבעו מראש, תוך שנתיים יקבל בנו של רוני ורטהיימר, רוי ורטהיימר 10% נוספים מהמניות.

רשת חנויות הספורט נקלעה להקפאת הליכים בנובמבר 2015 לאחר שצברה חובות עתק של כ-125 מיליון שקל. הרשת הפעילה 60 סניפים וכיום מונה 52 סניפים ומעסיקה 500 עובדים. ורטהיימר נקלעה לקשיים לאחר שפרסה מספר רב של סניפים בקניונים, שחלקם היו הפסדיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות