אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ילן בעמדת מגננה: "הכלכלה האמריקאית היא לא בועה שעומדת להתפוצץ" צילום: אימג'בנק, Gettyimages

ילן בעמדת מגננה: "הכלכלה האמריקאית היא לא בועה שעומדת להתפוצץ"

יו"ר הפד מכחישה את הטענות שהעלה המתמודד הרפובליקני דונלד טראמפ, ומציינת את שוק העבודה "המחלים" ואת שיעור האבטלה שעומד על 5% כדוגמאות לכך. היא חוזרת ואומרת שעד סוף השנה יהיו עוד שתי העלאות ריבית, ולטענתה העלאת הריבית בדצמבר לא הייתה טעות

08.04.2016, 09:17 | שירות כלכליסט

יו"ר הבנק הפדראלי המרכזי בארה"ב, ג'נט ילן מכחישה את הטענות שעלו במהלך הקמפיינים הפוליטיים האחרונים כי הכלכלה האמריקאית היא בועה שעומדת להתפוצץ. "אני בהחלט לא הייתי מתארת זאת כבועה", הדגישה ילן בפאנל בו השתתפה אתמול (ה') ביחד עם קודמיה בתפקיד, בן ברננקי, פול וולקר ואלן גרינספן בניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

ילן ציינה עוד בתגובה את שוק העבודה ה"מחלים" ואת שיעור האבטלה שעומד על 5% כדוגמאות לכך שהכלכלה האמריקאית אינה בבועה. דבריה של ילן מתקשרים להכרזתו של דונלד טראמפ, המתמודד על ראשות המפלגה הרפובליקאית, שהבועה האמריקאית קרובה לפיצוץ, אך לדבריה של ילן היא לא הבחינה בסימנים לבועה כמו מחירי נכסים מופרזים.

יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'נט ילן | צילום: בלומברג יו"ר הפד ג

ילן המשיכה והוסיפיה כי הכלכלה העולמית חוותה צמיחה "חלשה יחסית" על אף הסימנים החיובים בארה"ב. הפד נקט בגישה זהירה כשהעלה בדצמבר את הריבית, לראשונה מזה קרוב לעשור, וההערכה בבנק כעת היא שיבוצעו עוד שתי העלאות במהלך השנה הנוכחית.

ילן טוענת כי אינה מגדירה את העלאת הריבית כטעות, שכן המדדים באותו הזמו הראו התקדמות "משמעותית" לעבר היעדים של הפד בשוק העבודה והאינפלציה, אך הוסיפה כי בבנק המרכזי "עוקבים מקרוב אחר ההתרחשויות בכלכלה". הפגישה הבאה של ועדת השוק הפתוח של הבנק, מתוכננת להתקיים בתאריכים 26-27 באפריל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
יש כל כך הרבה בועות שאי אפשר לחשוב רק על בועה. ואיך בכלל מזהים בועה - רק אחרי שהיא
מתפוצצת לפני כן הכל טובבבבב בום בום בוםםםםם טראחחחח היתה בועה אבל זו לא אשמתו שלא זיהנו כי לא הבנו שהבנקאים לא מסוגלים לרגולציה פנימית ....כך תרץ. מר גרינספאן את האסון הכלכלי חברתי שהביא על העולם ברב חוכמתו.
צודקת היא יצרנית בועות  |  09.04.16
1.
לפד יש רקורד איום ונורא בזיהוי בועות
להזכירכם, בן ברננקי סירב להכיר בקיומה של בועת נדל"ן בארה"ב גם אחרי שזאת כבר התפוצצה במהלך 2007. גם כאשר נעשה ברור לכולם כי התפוצצה בועת הנכסים, הוא התעקש שהדבר לא ישפיע על יתר הכלכלה. כך שלפד יש רקורד איום ונורא בזיהוי בועות, ולכן אסור לסמוך על דבריה של יילן. גם אם היתה מסכימה בסתר ליבה עם דבריו של טרמאפ לא היתה מסוגלת להודות בכך בפומבי, שכן הדבר היה גורר מפולת מיידית בבורסות.
אורן  |  08.04.16