אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזמן המשבר: ענבל אור רכשה תכשיטים בכחצי מיליון שקל צילום: אוראל כהן

בזמן המשבר: ענבל אור רכשה תכשיטים בכחצי מיליון שקל

מאז שהתפוצצה הפרשה דווח כי אשת הנדל"ן רכשה בגדים, אופנוע ונסעה לחו"ל על חשבון החברה שלה. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי לפני חמישה חודשים, כשעסקיה כבר היו במשבר, נכנסה אור לחנות פדני ויצאה עם תכשיטים בשווי 470 אלף שקלים. חלק מהכסף הגיע גם מחשבון החברה בבעלותה

08.04.2016, 14:04 | עופר פטרסבורג, ידיעות אחרונות

 "עשיתי דבר שכל אישה הייתה נמנעת מלעשותו - מישכנתי את תכשיטיי האישיים".

כך, כשהיא נסערת, סיפרה בשבוע שעבר ענבל אור בבית־המשפט בתל־אביב. מה שאור לא טרחה לציין זה שחלק מהתכשיטים נקנו זמן לא רב לפני כן תמורת

הון עתק, וזאת בעוד החברות שלה כבר החלו לשקוע בבוץ הכלכלי, וכך גם לקוחותיה.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כחמישה חודשים - כך נודע ל"ידיעות אחרונות" - הגיעה אור לקניון רמת אביב וניגשה לחנות התכשיטים פדני, אחת מהחנויות היוקרתיות ביותר בישראל. לאחר שמדדה תכשיטים ניגשה לקופה ושילמה סכום יוצא דופן של כ־470 אלף שקל. חלק גדול מהתשלום נעשה מחשבונה הפרטי, וחלק הנוסף שולם מחשבון עסקי של קבוצת אור סיטי נדל"ן. מפדני נמסר בתגובה: "אנחנו לא מתייחסים לקניות של לקוחותינו, בין אם קנו ובין אם לא". ענבל אור סירבה אמש להגיב על הידיעה.

ביום שלישי השבוע, במהלך מסיבת עיתונאים שכינס, אמר מפרק קבוצת "אור סיטי", עו"ד איתן ארז, כי אור עשתה כבשלה בכספי רוכשי הדירות בפרויקטים ששיווקה. לפי דו"ח שהוציא עו"ד ארז, במסמכי הנהלת החשבונות של החברה מופיעות הוצאות פרטיות רבות של אור. כך, למשל, יש שם טיסות לחו"ל וחופשות משפחתיות בעשרות אלפי שקלים, רכישת אופנוע בכ־18 אלף שקל, רכישות תכשיטים מחברת ה.שטרן ומחברות אחרות בעשרות אלפי שקלים, קניות ברשתות אופנה בעשרות אלפי שקלים וכן תשלום שכר למטפלת, קניית אביזרי תינוקות ואחזקת גינה ב־17 אלף שקל.

ענבל אור, צילום: שאול גולן ענבל אור | צילום: שאול גולן ענבל אור, צילום: שאול גולן

גם בערוץ 10 דווח השבוע על כספים שהוציאה אור על חשבון החברה, למשל עבור ביקור במכון הציפורניים "ציפורני קלאסיקה" - שם השאירה סכום של של 1,388 שקל, נסיעה בחברת הנסיעות "לכיש טורס" ב־13,869 שקל, ריהוט גן לדירתה ב־5,000 שקל, פריטי אופנה בפקטורי 54 ברמת־אביב ב־3,333 שקל, הלבשה תחתונה ברשת אפרודיטה ב־545 שקל ועוד.

במקביל להליך הפירוק המתנהל של קבוצת אור, תלויות נגד ענבל אור עצמה שתי חקירות. האחת של רשות המיסים, החושדת כי אור העלימה משלטונות המס עשרות מיליוני שקלים. השנייה של המשטרה, החוקרת חשד כי אור הונתה לקוחות שלה ומכרה להם בין השאר "דירות כפולות" - זאת אומרת את אותה דירה לכמה דיירים שונים. שלשום, כפי שפורסם לראשונה ב־ynet, היא נחקרה באזהרה במפלג ההונאה של מחוז תל־אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
מנוף להוצאות פרטיות
לא פעם מחדדים רואי החשבון עד כמה כדאי לעבוד במסגרת חברה ולהגדיל הוצאות. ספרים שעושים קניות בהיקפים משולשים על החברה ובעצם רוכשים מוצרים פרטיים, של כל דראגסטור, פקידים שרוכשים ריהוט משרדי שהוא בעצם סלון הביתה, השתת עלויות אדירה של הוצאות הבית על כך שרשמת שהמשרד בבית, כל אלו הם חלק מהסירחון הקבוע שאנחנו האזרחים הישרים סופגים על חשבון המיסים
שימוש בחברה פרטית  |  09.04.16
10.
בקיצור, בחורה רעבה שהקיאה בולמוס אכילה,
רצתה להתעשר ולחיות בעולם שהיא בנתה לעצמה בפנטזיות כי היא לא יציבה, משהו נפשי השתחרר לה מהשכל. היא לא נשמעת בריאה בנפשה אבל כנראה שזה עזר לה בלהתעשר ברמות האלה עד שלמישהו נמאס היה להשקיף מהצד ולשתוק. לדעתי, תיבת פנדורה רק נפתחה, מחכים לנו עוד מלא סיפורים וסודות רעים עליה. אנחנו גם נגלה כספים מולבנים בחו"ל, תיקי ני"ע ומנות נסחרות בחו"ל, בית נוסף בחו"ל בטח גם רומנים או סיפורי מין שהיתה מעורבת בהם כדי להשיג כספים לכיסוי חובות ופנטזיות כי סך הכל, הוכח שהיא לא יודעת לנהל. הדבר היחיד שחשוב לה הוא איך היא נראית ואיך היא מאופקת ורגועה ומינית מול המצלמה. בטוחני שבנווה שבנווה תרצה היא תעלה את הקול ותענטז פחות.
סוראייה  |  08.04.16
לכל התגובות