אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סינו היידרו הסינית וג'נרל אלקטריק יבנו תחנת כוח ירוקה לתהל והאצ'יסון

סינו היידרו הסינית וג'נרל אלקטריק יבנו תחנת כוח ירוקה לתהל והאצ'יסון

החברות יבנו יחדיו את התחנה בכוכב הירדן שתפיק 340 מגה וואט תוך שימוש במים להנעת טורבינה. עלות ההקמה - 1.7 מיליארד דולר

09.04.2016, 20:59 | ליאור גוטמן
סינו היידרו הסינית וג'נרל אלקטריק יבנו יחדיו את תחנת הכוח של תהל והאצ'יסון בכוכב הירדן. מדובר בתחנת כוח "ירוקה" שתפיק כ-340 מגה וואט (כ-2.5% מכוח הייצור המקסימאלי של חברת החשמל) תוך שימוש במים להנעת טורבינה שתפעל בשעות בהן הביקוש לחשמל בשיאו.

קראו עוד בכלכליסט

עלות החוזה בין הצדדים נאמדת בכ-1.7 מיליארד שקל, כאשר ג'נרל אלקטריק נבחרה גם עבור עבודות התפעול והתחזוקה לתקופה של 18 שנה ובעבור 16 מיליון שקל.

פרויקט "אגירה שאובה כוכב הירדן" נמצא בבעלות קבוצת תהל (40.5%), האצ'יסון (40.5%) וטריפל R אנרג'י (19%) וממוקם בין קיבוץ נווה אור למושב השיתופי מולדת ומשקיף על עמק בית שאן.

מנכ"ל תהל סער ברכה מנכ"ל תהל סער ברכה מנכ"ל תהל סער ברכה

מדובר בשני מאגרי מים ששוכנים אחד מעל לשני, כאשר בשעות שבהן הביקוש לחשמל גבוה, המים נשאבים מהמאגר תחתון למאגר העליון ובדרך חזרה למטה יופעלו שתי טורבינות זהות שייצרו חשמל.

מי שאמור להוביל את המימון, שמיועד לסגירה ברבעון השלישי של 2016, הם הבנקים הפועלים ולאומי. לאחרונה הודיעה תהל שהיא מעוניינת לדלל את חלקה באמצעות מכירה לגופים מוסדיים. תהל מעריכה הכנסות שנתיות של כ-200 מיליון שקל לאורך 18 שנות הפעילות הראשונות.

מנכ"ל תהל סער ברכה אמר שמדובר בפרויקט תשתיות לאומיות רחב היקף ובעל השפעה רבה על משק החשמל. "המתקן יגבה את מערכת החשמל הארצית ב-340 מגה וואט שיהיו זמינים לרשת תוך כ-2 דקות, יתרום ליציבותה ויוכל לגבות תקלה ואף לחסוך בצורך להקים תחנת כוח קונבנציונאלית נוספת", סיכם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
למגיב 3 זה לא טירת הכרמל
איזה תשתיות ואיזה פרויקטים. טירת הכרמל זה מרכז עלות של ייצור וקצת פיתוח של ציוד רפואי. נכון, יש שם כמה פקידים שמרוויחים מיליונים אבל הרוב זה פועלי ייצור, המטה נמצא בארה"ב ותאמין לי שיש להם שם מספיק מכיני מצגות שמרוויחים מיליונים. בכל מקרה, זה עניין של זמן עד שיעבירו הכל למזרח
יעקב , כל סינד  |  14.04.16
3.
האם מדובר בג'נרל אלקטריק שבטירת הכרמל?
זה לא הגיוני, ממה שיצא לי להכיר, ג'נרל אלקטריק בטירת הכרמל זה פקידים ומכיני מצגות. אמנם מכיני מצגות שמרוויחים מיליונים אבל עדיין רק פקידים, בטח שלא תשתיות ומכונות. חוץ מזה, גם פורסם שיש שם גל פיטורים אז איך לוקחים מכרז כזה גדול ומפטרים אנשים? זה אמור להיות ההיפך. כנראה שזה לא אותה חברה.
צחי , כרכור  |  12.04.16