אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העלילה החדשה של ענבל אור מלאה בחורים

העלילה החדשה של ענבל אור מלאה בחורים

אשת הנדל"ן יצאה הבוקר בקו הגנה חדש לפיו עובדיה רימו אותה במיליוני שקלים, אך גם אם הדברים נכונים נותרה השאלה - כיצד עברו מיליוני שקלים להסכם הגירושים שלה, נסיעותיה לחו"ל ותשלום עבור מטפלת לבנותיה?

10.04.2016, 12:41 | זוהר שחר לוי

קו ההגנה החדש של ענבל אור מבקש להפנות את אור הזרקורים אל עבר עובדי קבוצת אור, בעיקר הבכירים שבהם אבל הוא לא מסביר כיצד זלגו כספים מקופות החברות לטובת מימון הסכם הגירושין שלה.

קראו עוד בכלכליסט

לקח לענבל אור 10 ימים ולא מעט עורכי דין כדי לעכל את הדו"ח החמור שהגיש בעניינה עו"ד איתן ארז, מי ששימש נאמן במסגרת הקפאת ההליכים לקבוצה וכיום משמש כמפרק הזמני שלהן.

האסטרטגיה שגיבשה אור – להפיל את התיק על העובדים – נובעת בין היתר גם מכך שגויס במסגרת הפרשה עובד בכיר מהקבוצה, מי שהייתה לו נגיעה לענייני הכספים. תגובת הנגד של אור – היא להעביר את האש אליו, אם כדי לנסות ולנקות את שמה ואם משום שהיא יודעת שאותו עד יכול לחשוף בפני המשטרה עוד מחדלים רבים. השאלה רק אם האסטרטגיה הזו תצליח.

לשיטת אור, בימים האחרונים הגיעו לידיה מידעים וחומרים שמנקים אותה לחלוטין מכל חשד לפלילים ושעשויים לשנות באופן דרמטי את כיוון החקירה. "רימו אותי", היא טוענת באמצעות בא כוחה, עו"ד עדי כרמלי, "מעלו בכספי החברה במיליוני שקלים".

ענבל אור בבית המשפט בשבוע שעבר. טוענת שעובדיה רימו אותה, צילום: שאול גולן ענבל אור בבית המשפט בשבוע שעבר. טוענת שעובדיה רימו אותה | צילום: שאול גולן ענבל אור בבית המשפט בשבוע שעבר. טוענת שעובדיה רימו אותה, צילום: שאול גולן

לו הטענות הללו נשמעו בתחילת הדרך, אולי היה להם משקל, אולי הייתה להם משמעות וניסיון להסביר לאן הלך הכסף. אולם לאחר דו"ח הנאמן שמפרט כיצד לקחה מהחברות לא פחות מ-9 מיליון שקלים ולא החזירה, קשה לתאר איזה הסבר משכנע היא תוכל לתת על כך.

לפי דו"ח הנאמן, אור שילמה מחשבונות החברות 1.7 מיליון שקל לבעלה לשעבר עבור הסכם הגירושין שלה, כספים נוספים שנמשכו לטובת נסיעותיה לחו"ל, תשלום למטפלת, רכישות אופנה ועוד. גם לו מי מהעובדים סרח, קשה לשער מדוע יוציא כספים לטובת עניינה האישיים של אור, אם לא בהנחייתה או בידיעתה.

אור חתומה באופן אישי על ערבויות לדירות שמכרה והיא חתומה באופן אישי על המסמכים המאשרים כי מכרה בכפל דירות שונות. ייתכן והיא קיבלה סיוע מצדם של העובדים, אבל מכאן ועד לחמוק מאחריות לכך – הדרך ארוכה.

נכון, שבמסגרת דו"ח הנאמן הוא מפנה אצבע מאשימה כלפי מי שסבבו את אור, ובעיקר רואי החשבון שעבדו עבורה. לפי הדו"ח, כבר ביולי 2015 היו מספיק אינדיקציות, אילו הייתה מתבצעת ביקורת אמיתית של רו"ח, לתת לחברה הערת עסק חי. "הנאמן", כך נכתב לבית המשפט, "מצר על כך שבמאזן אין כל הסתייגות או הימנעות אלא להיפך וחוות הדעת של משרד רואי החשבון שטיינמץ עמינח ושות' נאמר כי הדוחות הכספיים משקפים באופן נאות מכל הבחינות המהותיות את המצב הכספי". אולם, כל אלה, גם אם תרמו למצב של החברות, אין בהם כדי להסיר ממנה, בעלת השליטה, את האחריות כרוח החיה של קבוצת ענבל אור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות