אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקייליין מכרה קרקעות בקנדה תמורת 51 מיליון שקל צילום: גלעד קוולרצ'יק

סקייליין מכרה קרקעות בקנדה תמורת 51 מיליון שקל

חברת הנלד''ן שבשליטת מישורים דיווחה על השלמת התקשרות למכירת שלוש עתודות קרקע באתר הנופש בלו מאונטיין; יו"ר סקייליין: "נמשיך למכור בשנה הקרובה נתחים מבנק הקרקעות של החברה"

10.04.2016, 14:06 | אורן פרוינד

חברת הנדל"ן סקייליין, הנמצאת בשליטת חברת מישורים הבורסאית, דיווחה היום על השלמת התקשרות למכירת שלוש עתודות קרקע באתר הנופש בלו מאונטיין (Blue Mountain) בקנדה תמורת סכום כולל של כ-51 מיליון שקל (כ-17.1 מיליון דולר קנדי). לסקייליין ינבע תזרים חופשי, בגין חלקה בעיסקה, של כ-33 מיליון שקל לפני מס.

קראו עוד בכלכליסט

קרקעות אלה הוערכו בתשקיף סקייליין בשווי של כ-41 מיליון שקל (כ-13.8 מיליון דולר קנדי). מאז הנפקת המניות של סקייליין בתל-אביב לפני שנתיים מימשה החברה מגרשים תמורת כ-26 מיליון שקל (כ-9 מיליון דולר קנדי), ועתה היא מימשה קרקעות מהפרויקט בכ-50 מיליון שקל נוספים (כ-17.1 דולר קנדי).

גיל בלוטרייך בעלי קבוצת מישורים, צילום: גלעד קוולרצ גיל בלוטרייך בעלי קבוצת מישורים | צילום: גלעד קוולרצ'יק גיל בלוטרייך בעלי קבוצת מישורים, צילום: גלעד קוולרצ

בסיכום, מימשה החברה קרקעות בפרויקט בלו מאונטיין בהיקף כולל של כ-78 מיליון שקל (כ-26 מיליון דולר קנדי), ובידיה נותרו עדיין מתחמים בפרויקט המיועדים לבניה של 340 יחידות מגורים נוספות על שטח של כ-90 אלף מ"ר, בהן קיים פוטנציאל כלכלי נוסף עבור החברה.

גיל בלוטרייך, יו"ר דירקטוריון סקייליין, ציין כי "בכוונתנו להמשיך ולמכור בשנה הקרובה נתחים מבנק הקרקעות של סקייליין, שמונה כיום מעל ל-5,500 מגרשים ב-4 יישובים מצפון לטורונטו. בכוונתנו להשקיע את התקבולים מהעסקאות בהרחבת השקעות החברה בנכסים מניבים וברכישות נוספות על בסיס הזדמנותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות